Genel 14 ARALIK 2010 / 15:08

Ürdün Google ile 10 milyon dolarlık anlaşma yaptı

Kral II. Abdullah ülkesindeki ICT sektörünü geliştirmek için her yolu deniyor.

Kral II. Abdullah ülkesindeki ICT sektörünü geliştirmek için her yolu deniyor.


Ürdün'de ICT sektörü son iki yılda en büyük gelişimini gösteriyor. Yahoo da Ürdün tabanlı en büyük Arapça içerik sağlayıcısı Maktoob.com adresini satın almıştı. Batı eğitimi almış Kral II. Abdullah ülkesi Ürdün'ü bölgenin yüksek teknoloji üreten ülkesi haline getirmek istiyor.

Bu doğrultuda Google ve Ürdün 10 milyon dolarlık bir anlaşmaya imza attı. Anlaşmaya göre Google anlaşmanın dörtte biri olan 2,5 milyon doları Ürdün piyasasına tekrar yatırarak gelişen bilgi ve iletişim teknolojileri sektörüne destek verecek.

Ortaya konan paranın sayısal medyada var olmak ve çevrimiçi reklamcılık konusunda öğrenci eğitimleri gibi değişik projelerde harcanacağı Google tarafından açıklandı.

Ürdün ICT Bakanı (ICT bakanı olması ne güzelmiş) Marwan Jumaa, "Google'dan alınan bilgi birikimi yerel organizasyonlarımız için bugün ve yarın çok önemli olacak" dedi.

Google'ın açıklamasında ayrıca Google servislerini kullanarak 10 Ürdün sektörünün küresel müşterilere ulaşmak konusunda çok daha etkili olacağına yer verildi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun