Genel 17 TEMMUZ 2012 / 14:23

Üniversite adaylarına Facebook'tan destek

Üniversite adaylarına Facebook'tan destek

Üniversite giriş sınavı sonuçlarının açıklanacağı bu günlerde, Işık Üniversitesi Facebook üzerinden üniversite sınavına giren öğrencilere tercih konusunda rehberlik hizmeti vermeye başladı. Facebook üzerinden kullanıcılara verilen hizmetlerin yelpazesi her geçen gün genişlerken, bunlara son olarak Işık Üniversitesi rehber uzmanları ve üniversitenin öğretim üyeleri tarafından verilen hizmet eklendi. Tüm üniversiteli adaylarına ücretsiz olarak verilen hizmetten faydalanmak için, site üzerinde açılan sayfayı beğenmek yeterli. Sayfayı beğenen adaylar, sorularını gönderip kafalarındaki soru işaretlerinden kurtulabiliyorlar. Bunun yanı sıra uzman rehberler tarafından üniversite yaşamı ile ilgili bilgiler de yine sayfadan iletiliyor. Hali hazırda 12 bin civarında kullanıcıya sahip olan sayfanın, sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte sayısını arttırması bekleniyor.

Sayfada adayları bilgilendirmek üzere insan kaynakları danışmanı İdil Türkmenoğlu’nun kariyer konulu videoları ile tercihlere dair uzman görüşlerinden oluşan videolar da yer alıyor.

Üniversite tercihleri ve hayatı hakkında daha çok bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun