Genel 04 EYLÜL 2012 / 19:02

Uluslararası iş birliği fırsatları için acele edin!

Uluslararası iş birliği fırsatları için acele edin!

ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’12, “Buluşturma Eşleştirme Toplantıları” ile şirketler bir araya gelerek yeni iş birliği olanakları buluyor. Eşleştirme toplantıları için şimdiden kayıt yaptırın, iş ortaklığı olanaklarını kaçırmayın!30’dan fazla ülkeden katılım beklenen buluşmalara çeşitli ülkelerden gelecek alım heyetleri de dahil edilecek. İlk kez elektronik ortamda randevulaşmaya imkan tanıyacak Buluşturma Eşleştirme Toplantıları’na katılım için “Eşleştirme Butonu” bilisimzirvesi.com.tr/eslestirme adresinden yapılıyor.

İstanbul Haliç Kongre Merkezi’ne taşınan ve 11 – 13 Eylül 2012 tarihleri arasında “Sonraki Adım” teması ile gerçekleştirilecek ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’12, buluşturma eşleştirme toplantıları ile ulusal ve uluslararası iş birliklerine ivme kazandırmaya hazırlanıyor.

Ekonomi Bakanlığı, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) ve İstanbul Elektrik-Elektronik, Makine ve Bilişim İhracatçıları Birliği (TET) destekleri, Yazılım Sanayicileri Derneği’nin (YASAD) deneyimleri ve MOBİLERA’nın sağlayacağı teknolojik alt yapı ile güçlenen Buluşturma Eşleştirme Toplantıları, katılımcıların ticaret bağlantılarını artırmak için Zirve boyunca gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl 65 toplantıda 130 katılımcıyı özel buluşmalarda bir araya getirerek iş birliklerini teşvik eden toplantıların, bu yıl 30 ülkeden gelmesi beklenen katılımcılarla daha geniş kitlelere ulaşması hedefleniyor. Özellikle alım heyetleri içerisindeki öncü yüksek teknoloji şirketlerinin, çeşitli ülkelerin düzenleyici kurum başkanlarının, uluslararası bilişim STK’larının temsilcilerinin katılımı ile hareketlilik kazanacak toplantıların Türkiye’den dünyaya bilişim ihracatına da katkı sağlaması bekleniyor.

Ebiçlioğlu: “Zirve, Türkiye’nin ekonomisini canlandırıyor”

Kamu ve özel sektörden birçok katılımcıyı buluşturmaya hazırlanan ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’12 kapsamında gerçekleştirilecek Eşleştirme-Buluşturma Toplantıları İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri’nin de esteğini aldı. İMMİB Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, “Zirve, kurumların yeni iş birlikleri için fırsat yakalamalarını sağlayacak, Türkiye’nin ekonomisini canlandıracak ve ticaret gücünü artıracak” dedi.

Güneş: “Zirve her geçen yıl sektörün gelişmesi için büyük ve yeni adımlar atıyor”

ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’12’ye katkıda bulunan Yazılım Sanayicileri Derneği’nin Başkanı Doğan Ufuk Güneş, “Zirve her geçen yılda farklı sektörlerden iş ve teknoloji profesyonellerini bir araya getiriyor ve sektörün gelişmesi için yeni atılımlarda bulunuyor. Zirve, Türkiye için payına düşeni fazlasıyla yapıyor ve bizde Zirve’nin gelişmesi için payımıza düşeni yaparak onun yanında yer alıyoruz” dedi.

Tüm detaylara http://www.bilisimzirvesi.com.tr/12/ adresinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun