Genel 11 OCAK 2010 / 14:02

Ukraynalılar Loto'yu cepten oyunuyor

Bu yenilikçi uygulamanın tüm bilişim altyapısı bir Türk Telekom şirketi olan İnnova Bilişim Çözümleri tarafından gerçekleştirildi.

Bu yenilikçi uygulamanın tüm bilişim altyapısı bir Türk Telekom şirketi olan İnnova Bilişim Çözümleri tarafından gerçekleştirildi.


İnnova'nın geliştirdiği bilişim altyapısı sayesinde Ukrayna'da artık Süper Loto ve Loto Maxima isimli şans oyunları cep telefonu üzerinden de oynanabiliyor. Ukrayna'da faaliyet gösteren GSM operatörü olan Life abonelerine özel olan bu hizmetten faydalanmak isteyen kullanıcıların tek yapmaları gereken, ücretsiz bir kısa mesaj göndererek, Mobil Loto Java uygulamasını cep telefonlarına indirmek.

Kullanıcılar, Mobil Loto uygulaması sayesinde, şanslı numaralarını yazarak, istedikleri kadar kupon ve kombinasyon oluşturabiliyor. İsteyenler uygulamadaki "hızlı seçim" seçeneğini kullanarak, sistemin tayin edeceği rasgele bir kombinasyona da para yatırabiliyor. Mobil loto uygulaması üzerinden oynanan oyunlarda, şanslı numaraları tutturan abonelerin kazandıkları belli bir miktarın altındaki ikramiyeler anında kullanıcının cep telefonu hesabına yükleniyor. Belirlenen limitin üzerindeki büyük ödüllerde ise kazanan kişinin şahsen Ukrayna Ulusal Piyango (Ukranian National Lottery) kurumunun ofislerinden birine başvurması gerekiyor. Bu başvuruda kullanıcının elektronik loto kuponunu doğrulayan java uygulamalı cep telefonunu da yanında bulundurması gerekiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun