Genel 16 NİSAN 2015 / 10:34

Üç boyutlu teknolojilerle dönüşüm Bursa'da konuşuldu

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan 3DEXPERIENCE şirketi Dassault Systèmes, otomotiv ve ulaştırma sektörlerine yönelik sunduğu üç boyutlu teknolojileri Bursa’da düzenlediği “Transportation&Mobility Solution Experience Forum” adlı etkinlikle tanıttı.

Hilton Bursa Convention Center’da düzelenen foruma Dassault Systemes’in üst düzey yöneticilerinin yanı sıra iş ortakları, müşteriler, otomotiv ve ulaştırma sektöründen yöneticiler ve uzmanlar katıldı.

Forumun açılış konuşmasını yapan Dassault Systèmes Türkiye Genel Müdürü Burak Süsoy, Dassault Systèmes’in 140 ülkedeki 190 bin farklı müşterisiyle dünyanın en büyük ve önemli yazılım şirketlerinden biri olduğunu söyledi. Süsoy, makine sektöründen tekstile, enerjiden savunmaya ve otomotive kadar 13 ayrı sektöre yönelik çözümler sunduklarını ifade etti. Türkiye’de en fazla Ar-Ge yatırımın yapıldığı sektörlerden birisinin otomotiv olduğunu; bunu üç boyutlu deneyimleme ile birleştirmenin önemli bir katma değer yaratacağını söyledi.Rekabetin fazla olduğu otomotiv pazarında tasarımdan üretime ve satışa kadar her süreçte teknolojideki son gelişmeleri son derece etkin şekilde kullanılması gerektiğini, Dassault Systemes'in pazar lideri çözümleri otomotiv endüstrisinde otomobillerin tasarımından pazara sunulmasına kadar tüm süreçlerde uzun yıllardır başarıyla kullanıldığı, günümüzde ise bu çözümlerin, araçlarda mobiliteyle birlikte yeni sosyal deneyimler yaratmak için üç boyutlu evrenlerin oluşturulduğunu sözlerine ekledi.

Prof. Dr. Ercan Tezer de “Gelecekte Otomotiv Endüstrisine Bakış” başlıklı konuşmasında sektörün gelecekteki yol haritasıyla ilgili öngörülerini paylaştı.

Bid to Win deneyimi ve DELMIA çözümü hakkında demoların da gerçekleştiği etkinlikte, Tırsan ve Autoliv gibi başarılı uygulamalar da katılımcılara

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun