Genel 21 TEMMUZ 2009 / 12:33

Üç banka Bantaş’ta güçlerini birleştirdi

DenizBank, Finansbank ve TEB nakit operasyonlarını yürütmek üzere Bantaş Nakit ve Kıymetli Mal Taşıma ve Güvenlik Hizmetleri A.Ş.’yi kurdu.

DenizBank, Finansbank ve TEB nakit operasyonlarını yürütmek üzere Bantaş Nakit ve Kıymetli Mal Taşıma ve Güvenlik Hizmetleri A.Ş.’yi kurdu.


Söz konusu üç banka ve iştiraklerinin, yüzde 33,33 oranında eşit ortaklıkla kurduğu Bantaş, bankaların operasyonlarında maliyet avantajı sağlayacak. Bankaların kasa/nakit hizmetini üstlendiklerini belirten Bantaş Genel Müdürü Mehmet Ali Yetim; şube ve nakit merkezleri arasında güvenli kıymet taşıma, nakit işleme ve güvenli nakit sağlama, ATM nakit desteği, kurum tahsilatları, ATM birinci seviye bakım hizmetleri, TCMB nakit yatırma ve nakit çekme alanlarında hizmet verdiklerini kaydetti. Bantaş Genel Müdürü Yetim, mevcut durumda Diyarbakır, Çorlu, Malatya, Antalya, Samsun, İzmit, Muğla ve İstanbul’un Avrupa ve Anadolu yakalarında merkezli olarak 25 ilde hizmet verdiklerini; 2009 yılı Ekim ayına kadar 11 merkezi daha hizmet alanı kapsamına dahil edecekleri ve 64 ile ulaşacakları bilgisini verdi. Yetim bu üç banka dışında kalan diğer bankalara da hizmet sunmayı hedeflediklerinin altını çizdi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun