Genel 03 ŞUBAT 2016 / 13:44

Uber’den yeni logo

Son zamanlarda paket dağıtım, yemek servisi gibi yeni hizmetlerde agresif şekilde büyüyen araç çağırma servisi Uber, logosunda bazı değişikliklere gidiyor.

Özel araç çağırma servisi Uber, logosunu ve ikonları tamamen yeniledi.  Sadece kişisel kullanım amacıyla değil, pek çok şirket işi için çalışanlar tarafından da kullanılan Uber ulaşım dışında, agresif büyüme göstererek gıda, paket dağıtım gibi iş modellerine de el atıyor.  


 
Uber logosunda yer alan “U” harfini, teknoloji ve insan faktörünü bir araya getirme mottosuyla bitler ve atomlarla değiştiriyor. Bitlerin ve atomların şirketin teknolojik altyapısını yansıttığını ve şirketin gelecekte portfolyosuna yeni ürünler eklemesini kolaylaştıracağını belirtiyor. Ayrıca şirket Uber yazısında, yazı tipini ve kalınlığını değiştirerek bazı yeniliklere gidiyor. Şirket yetkilileri yazı tipindeki değişikliğin,  şirketin yeni sağlam ve dinamik konumlanmasını daha iyi yansıttığını belirtiyor.
ETİKETLER : Uber Uber logo
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun