Genel 11 ŞUBAT 2016 / 10:00

Twitter yeni zaman akışını kullanıma sundu

Twitter, üzerinde çalıştığı yeni zaman akışı özelliğini kullanıma sundu.

Twitter geçtiğimiz Ekim ayında 4 bin100 çalışanından 336’sını işten çıkaracağını duyurmuştu. Bu da şirketin küresel gücünün yüzde 8,2’sini temsil ediyordu. Dorsey’in o dönemde yayınladığı rapor göre, işten çıkarmalar, yakın gelecekte tüm departmanlar için planlanan görev değişikliklerinin bir parçası olacaktı. Dorsey Twitter’ı yeniden yapılandırarak, daha odaklı daha basit bir deneyim haline getirmeyi planlıyordu. Ancak işler planlandığı gibi gitmedi. Twitter’ın bir çok üst düzey yöneticisi işten ayrılmak istediklerini belirtti.

Özellikle aktif kullanıcı sayısında bir türlü istediği seviyeye getiremeyen mikro blog sitesi Twitter'ın, geçtiğimiz günlerde, gerçek zamanlı içerik akışının yerine, kullanıcıların ilgi alanları ve takip ettiklerini baz alan bir algoritma üzerinde çalıştığı ifade edilmişti.  Çarşamba günü Twitter yeni zaman akışını kullanıma sundu. Yeni Twitter önemli tweetlerin kaybolmasını engelleyerek, zaman akışına daha fazla değer katmayı hedefliyor. 

Yeni zaman akışı şöyle çalışacak. Ayarlarınıza girip  “Bana En İyi Tweet’leri Önce Göster”i seçerek özelliği aktif hale getireceksiniz, ardından Twitter’ı bir süre sonra açtığınızda en çok önemseme ihtimalinizin olduğu Tweet’ler timeline’ın en üst sırasında belirecek. Bu Tweet’lerin en yeniden en eskiye doğruya doğru sıralanacağı, yine her zamanki gibi yeniden eksiye doğru akacağı belirtiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun