Genel 19 ŞUBAT 2016 / 11:58

Twitter GIF arama özelliğini kullanıma sundu

Geçen sene Haziran ayında Twitter, GIF formatını desteklediğini duyurmuştu. Mikro blog sitesi, GIF arama özelliğini tweet ve mesajlarda doğrudan sunuyor.

Twitter’ın yeni GIF arama özelliğinin, mobil cihazlarda bir tweet oluştururken,  fotoğraf ve anket gönderme seçenekleri arasında yer aldığını belirtiliyor. GIF butonunun Android, iOS cihaz sahibi tüm kullanıcılara sunulduğu belirtiliyor. Geçen sene Twitter’da 100 milyondan fazla GIF paylaşıldığı belirtiliyor. İnsanlar ruh hallerinden muhteşem bir maça, müzik videolarından en sevdikleri dansa kadar her şeyi GIF şeklinde paylaştılar. Twitter’a gelen yeni GIF arama özelliği, artık Tweet ve doğrudan mesajlarda GIF paylaşmanın çok kolay olduğu belirtiliyor.

Twitter’ın GIF butonu için, geniş bir GIF arşivine sahip olan Giphy ve  Riffsy  ile ortak hareket ediyor. Kullanıcılar bu sayede kendi arşivlerindeki GIF’leri yükleyebileceği gibi, Giphy ile ortaklığı sayesinde GIF’leri zaman akışında paylaşma imkânı da buluyor.

GIPHY’nin kurucusu ve CEO’su Alex Chung “GIPHY, gerçek zamanlı GIF’leri oldukları anda ulaştırarak Twitter’ın canlı yorum ve sohbet akışını canlandırıyor ”diyor ve ekliyor: “GIPHY kullanıcıları, haberler, eğlence, spor ve kendilerini ifade etmek için Twitter’i zenginleştirecek GIF’ler yaratıyorlar. Bu GIF’leri paylaşmayı kolaylaştıracak olan Twitter’la çalışacak olmak bizi çok heyecanlandırıyor.”

Riffsy’nin CEO’su ve kurucu ortağı David McIntosh ise gelişmeyi şöyle yorumluyor: “GIF’lerle çok fazla şeyi anlatabiliriz ve asıl önemli olan o anda ruh halinizi en hızlı ve en doğru şekilde yansıtan doğru GIF’i bulmak. Bu ortaklığı Twitter’la kurup geliştirmek, Twitter kullanıcılarının en sevdikleri GIF’leri bulmaları ve günlük hayatlarının bir parçası olarak paylaşmaları bizi heyecanlandırıyor.”
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun