Genel 23 KASIM 2010 / 15:08

Twitter Avrupa'ya kanca atıyor

Paranın kokusunu alan Twitter, bünyesine Avrupa'dan yeni çalışanlar katmayı planlıyor.

Paranın kokusunu alan Twitter, bünyesine Avrupa'dan yeni çalışanlar katmayı planlıyor.


ABD dışına açılamaya hazırlanan Twitter, diğer ülkelerde de çalışanları olsun istiyor. Şirket, bu strateji doğrultusunda 2011 yılında Avrupa’dan az sayıda da olsa bünyesine yeni çalışanlar katmayı hedefliyor.

Şirket şimdilerde Twitter bünyesinde ihtiyaç duyulacak potansiyel adayları aramaya başladı. İhtiyaç duyulan pozisyonların niteliği hakkında net bir bilgi olmasa da, ilgili pozisyonların satış ve iş geliştirme alanlarında şekilleneceği az çok tahmin edilebiliyor.

Twitter yöneticileri Eylül ayında İngiltere’yi ziyaret etmiş ve olası reklam anlaşmaları için İngiliz reklamcıların desteğini istemişti.

Bugüne dek para kazanma çabalarını yalnızca ABD ile sınırlandıran şirketin bu girişiminin, Apple’ın iAds platformunun önümüzdeki ay Avrupa’da çıkış yapacağını duyurmasından sonra gelmesi de dikkat çekici.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun