Genel 06 OCAK 2016 / 16:55

Twitter 140 karakteri aşacak

Twitter'ın gelecekte tweetleri 140 karakterler sınırlandırmak yerine 10.000 karaktere kadar izin verileceği konuşuluyor.

Twitter'ı belki de Twitter yapan şey, yazıların 140 karakter ile sınırlandırılması. Zira bu durum, kişilerin çok daha kısa ve öz paylaşımlar yapmasına sebep oluyor. Tabii bu da Twitter içeriklerinin daha kaliteli olmasına sebep oluyor. Fakat bu sınır aynı zamanda belli başlı, uzun paylaşımların da parça parça gönderilmesine sebep oluyor.

Twitter CEO'su Jack Dorsey tweetlerdeki 140 karakter sınırını 10.000 karaktere çıkarmayı düşündüğünü belirtti. Tabii bunu Twitter konseptine uyan bir şekilde gerçekleştireceğinin de altını çizdi. Twitter ana sayfasında 140 karakter görüntülenirken altta kalan uzun kısmın Facebook'taki gibi "Devamını oku" gibi bir butonla gizlemeyi planladığını söylüyor.

140 karakter sınırının işin içerisine bir link, bir de fotoğraf girdiğinde çok kısa kaldığı aşikar. Fakat 10.000 karaktere kadar izin vermek de biraz fazla olacak gibi görünüyor. İnsanlar blog yazısı gibi devasa yazılarını direkt olarak Twitter üzerinde paylaşıyor olacaklar. Bakalım bu değişiklik ne zaman gelecek, gelince Twitter'da neler değişecek...
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun