Genel 04 ŞUBAT 2016 / 15:55

Twitter’ın mobil uygulamasına GIF butonu geliyor

Geçen sene Haziran ayında Twitter, GIF formatını desteklediğini duyurmuştu. Mikro blog sitesi şimdi mobil platformunda, GIF butonuna yer vermeye hazırlanıyor.

Şimdilik sadece Android platformunda test edilen GIF butonunu, mobil cihazlarda bir tweet oluştururken,  fotoğraf ve anket gönderme seçenekleri arasında yer aldığını belirtiliyor. GIF butonunun tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı henüz belirtilmese de, Facebook Messenger’ın uygulamasına benzer bir kullanım olacağı belirtiliyor.

Twitter’ın GIF butonu için, geniş bir GIF arşivine sahip olan Giphy ile ortak hareket etmesi bekleniyor. Kullanıcılar bu sayede kendi arşivlerindeki GIF’leri yükleyebileceği gibi, Giphy ile ortaklığı sayesinde GIF’leri zaman akışında paylaşma imkânı da bulacaklar. 
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun