Genel 07 AĞUSTOS 2009 / 11:48

Twitter’a siber saldırı

Dün uzun süre Twitter'a erişilemedi. Bu problemin sebebinin gerçekleşen siber saldırı olduğu ortaya çıktı.

Dün uzun süre Twitter'a erişilemedi. Bu problemin sebebinin gerçekleşen siber saldırı olduğu ortaya çıktı.


Twitter'a 2 saatten fazla bir süre erişilemedi. Kullanıcıların büyük tepkisi çeken olayın sebebi bir süre anlaşılamadı. Twitter ile birlikte bazı Google siteleri ile blog servisi Livejournal'ın hedef alındığı bildirildi. Saldırılardan sonra Google yetkilileri bir açıklama yaparak, şirketin güvenlik sistemlerinin sitenin çökmesini engellediğini açıkladı. Şirketten hangi servislerin hedef alındığı yönünde bilgi verilmedi ancak Gmail ve video paylaşım sitesi YouTube'un hedef alındığı tahmin ediliyor.

Google yetkilisi, saldırılardan etkilenen Twitter başta olmak üzere diğer sitelerin yöneticileri ile araştırılma yapılması konusunda işbirliği halinde olduklarını söyledi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun