Genel 07 EKİM 2011 / 15:07

Türksat’tan ‘Uydu Yayıncılığında Küresel Eğilimler’ Konferansı

CeBIT Eurasia 2011 ana sponsoru Türksat A.Ş., 8 Ekim 2011 Cumartesi günü Tüyap Beylikdüzü Fuar alanı Akdeniz Salonu’nda uluslararası bir konferans düzenliyor. Harward Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV-Film bölümünden Prof. Dr. Gwan James Han tarafından verilecek ‘Uydu Yayıncılığında yeni Teknolojiler ve Küresel Eğilimler’ konulu konferans, 13.30’de başlayacak.

İngilizce-Türkçe simultane tercümenin olacağı konferansta, Uydu üzerinden dijital TV yayıncılığı ve Mobil TV, Dijital İçerik Marketi Analizi (TV, tabet PC ve akıllı telefonlarda programlama stratejileri, üretim teknikleri, uygulamalar ve “Medyada Yakınsama” konularındaki küresel gelişmeler ve uygulamalar değerlendirilecektir.

Prof. Dr. Gwan James Han Kimdir?

Chungbuk Üniversitesi (Kore) İletişim Fakültesi’nde görev yapmakta olan Prof. Dr. Gwang James Han 1992-2009 yılları arasında Howard Üniversitesi (Washington– ABD) İletişim Bölümü’nde öğretim görevlisi ve İletişim Teknolojileri ve Politikaları Merkezi Direktörlüğü yapmıştır. Uydu yayıncılığı, IP TV, kablo TV, geniş bant ve mobil iletişim konularında uzman olan Profesör HAN birçok resmi ve özel kuruma da danışmanlık yapmaktadır.