Genel 07 EKİM 2011 / 14:08

Türksat 3D HD yayınları çeşitleniyor

Türkiye’nin tek uydu ve kablotv operatörü Türksat A.Ş., gerçek 3D televizyon yayınlarını genişletiyor. Türksat’ın yayıncı kuruluşlara yeni yayın teknolojilerini tanıtma ve yaygınlaşmasına katkı sağlamak amacıyla, yürütülen çalışmalar çerçevesinde verilen Türksat 3D HD kanalı, 12015 horizantal ve 2750 vertical değerlerinden ücretsiz olarak son kullanıcılara hizmet veriyor. KabloTV platformu üzerinden Teledünya markası ile verilen paket yayıncılıkta 20. Kanaldan Teledünya aboneleri gerçek 3D kalitesinde TV yayın hizmeti alabiliyorlar.

Türksat A.Ş. Türkiye’de ilk olarak 3DHD mobil yayın aracı modifikasyonu ve kurulumu projesini 2011 yılının başında başlattı. 6 kameralık 3D HD canlı yayın hizmeti verecek bir sistem Türksat tarafından oluşturuldu.

3D TV yayınları kapsamında Ankara’da yapılan Avrupa Yıldızlar Bayan Voleybol Şampiyonası ile birlikte Trabzon’da yapılan Avrupa Gençlik Olimpiyatları (EYOF)’nın açılış ve kapanış programları 3D HD kalitesinde naklen yayınlandı.

Türksat gerçek yayıncılık çalışmaları kapsamında, voleybol sporunda Dünya’da bir ilki gerçekleştirdi. Ankara’da yapılan Avrupa Yıldızlar Bayanlar Voleybol Şampiyonası’nda ülkemizin maçları 3D yayıncılık altyapısı üzerinden reel 3D ve HD olarak izleyicilere ulaştırıldı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun