Genel 16 AĞUSTOS 2010 / 10:35

TurkNet bilgi güvenliğini sertifikayla belgeledi

TurkNet, bilgi güvenliği sistemini ISO 27001 sertifikasıyla taçlandırdı.

TurkNet, bilgi güvenliği sistemini ISO 27001 sertifikasıyla taçlandırdı.


TurkNet, kurumların bilgi güvenliği yönetim sistemi kurmaları için gereklilikleri tanımlayan ISO 27001 sertifikasını aldı. Söz konusu çalışmaları kurum içinde oluşturulan Bilgi Güvenliği Komitesi önderliğinde yürüten TurkNet, yaklaşık 8 ay süren yoğun bir çalışma sonucunda uluslararası bir bilgi yönetim sistemi sertifikası olan ISO 27001’e sahip olarak hem fiziksel, hem teknik, hem de personel güvenliği ile ilgili birçok uygulama geliştirdi.

TurkNet İK Müdürü Aycan Emre, konuyla ilgili "Şirketimiz, ISO 27001 sertifikasını da alarak bilgi güvenliği konusunda önemli bir yönetim sistemini süreçlerine dahil etmiştir. Yeni bilgi güvenliği sistemi ile iş süreçlerimizin daha kapsamlı, standart ve kalite standartlarında olması sağlandı. Bu sertifika ile sağlanan bilgi güvenliği sistemi bizim için bir başlangıç olacak ve bu doğrultuda iç süreçlerimizi daha da güçlü temellere oturtarak, hizmet anlayışımızı güçlendireceğiz" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun