Genel 07 AĞUSTOS 2009 / 08:10

TurkNet’ten yeni bayilik sistemi

Şirket yeni bayilik sistemi ile yıl sonuna kadar 6 bin bayiye ulaşmayı hedefliyor.

Şirket yeni bayilik sistemi ile yıl sonuna kadar 6 bin bayiye ulaşmayı hedefliyor.


TurkNet, yeni bir bayilik sistemi oluşturuyor. TurkNet bayisi olmak isteyen herkesin, bayi ağına katılmasına ve doğrudan satış yapmaya başlamasına olanak tanıyacak bu sistemin en önemli avantajı bayilerin doğrudan TurkNet ile çalışarak ödemelerini TurkNet’ten alması olacak.

Yeni TurkNet bayilik sistemine göre artık TurkNet bayilerinin ADSL satışı yapmak için herhangi bir dağıtıcının altında çalışmalarına gerek olmuyor. Bu yeni çalışma sisteminde TurkNet bayilerle Başvuru Noktası Sözleşmesi imzalıyor, bayiler de böylece TurkNet’le doğrudan ve aracısız bir şekilde çalışabiliyorlar.TurkNet bu yeni bayilik sistemiyle hem bayilerin en büyük derdi olan prim kazanma ve zamanında ödeme konusundaki sorunlarına çözüm bulmayı, hem de güçlü ve güvenilir bir şirket olarak önemli bir istihdam yaratmayı hedefliyor. Şirket yeni bayilik sistemiyle yıl sonuna kadar Türkiye çapında 6 bin bayiye ulaşmayı hedefliyor.

Bayilerin yapması gereken şey; TurkNet’in bayileri için geliştirdiği Bayi Online Satış Sistemi ekranlarındaki alanlara bilgileri girmek. Bayiler modem veya abone sözleşmesi ile uğraşmıyor, bayinin sistemden girdiği abonenin adresine kadar TurkNet modem ve imzalanmak üzere sözleşmeyi gönderiyor. Bundan sonra bayiler “Satış Primi” almaya hak kazanıyor. Bayi Online Satış Sistemi ile bayiler başlattıkları aboneliklerin takibini yapıp hangi abonelik için prim alacaklarını anlık olarak görebiliyorlar. Ayrıca yaptıkları satışlarla ilgili TurkNet’e kesecekleri prim faturasının tutarını ve ayrıntılarını yine bu sistemde görüp faturalarını düzenleyerek TurkNet’e gönderiyorlar. Faturanın ödemesi TurkNet tarafından bayilerin hesabına otomatik olarak yapılıyor.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan TurkNet Pazarlama Müdürü Meziyet Akbay; “TurkNet ADSL Başvuru Noktası olan firmalar, hızlı, güçlü ve güvenilir ADSL ürünlerini satma, pazarlama desteği alma avantajının yanı sıra sunduğumuz avantajlı prim sistemi ile elde edecekleri kazancın ödemelerini zamanında ve tam olarak doğrudan TurkNet’ten alma garantisine de sahip olacaklar. Özellikle kriz dönemlerinde ödemelerin tam ve zamanında alınması ayakta kalabilmek için çok önemli olduğundan, bu garantinin firmalar açısından çok büyük anlam taşıyacağına inanıyoruz” diye konuştu. Yeni Bayi Çevrimiçi Satış Sistemi’ Türkiye’nin her ilinden bilgisayar satış ve servis noktaları, teknomarketler, DVD mağazaları, kırtasiyeler, fatura ödeme merkezleri, GSM mağazaları, gazete bayileri, emlakçılar, uydu sistemi satıcıları gibi birçok firma TurkNet bayisi olabiliyor. Ayrıca TurkNet web ortamında satış yapacaklar için de çok uygun bir sistem sunuyor. Bayilerin müşterilerine güçlü ve güvenilir TurkNet ADSL hizmetlerini sunarak çok daha fazla kazanç sağlamalarını amaçlayan yeni Bayi Online Satış Sistemi’nde bayiler müşterilerinin ihtiyaçlarına göre TurkNet ADSL hizmeti satışı yapabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun