Genel 25 EYLÜL 2014 / 10:29

Türkler tatilde en çok ekmeği özlüyor

Uçak bileti, otel ve araba kiralama fiyatlarını aynı platformda karşılaştıran uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner, Türklerin yurtdışı seyahatlerinde en çok neleri özlediğini araştırdı. 1000 katılımcıyla gerçekleştirilen anketin sonuçlarına göre Türkler, yurtdışı seyahatlerinde en çok yemeklerin yanında “ekmek” yemeyi özlüyor. Ekmeğin yanı sıra Türkiye’nin iklimi, geç yenen yemekler, Türk dizileri ve futbol maçları da yurtdışı tatillerinde özlemini çektiğimiz şeyler arasında yer alıyor.Avrupa’nın bazı ülkelerinde de yemeklerin yanında ekmek tüketilse de Türkler ekmek tutkusunda rakip tanımıyor. İnternet sitesi ile olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da dünyada seyahat etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran ve en hesaplı alternatifleri sunan Skyscanner’ın 1000 katılımcı ile gerçekleştirdiği en son ankete göre, Türkler yurtdışı seyahatlerinde en çok yemeklerin yanında ekmek yemeyi özlüyor. Guinness rekorlar kitabına göre, kişi başı en çok ekmek tüketilen ülkenin Türkiye olması da anketin sonuçlarını destekler nitelikte. En çok özlenenler listesinin ikinci ve üçüncü sırasında ise Türkiye’nin iklimi ve akşam geç saatlerde yenen yemekler yer alıyor.

Yurtdışında da TV alışkanlığı devam ediyor

Türklerin TV alışkanlıkları yurtdışı seyahatlerinde de ön plana çıkıyor. Anket katılımcılarının %60’ının otel odasında televizyon olması gerektiğini belirtmesi, en çok özlenenler listesinde Türk dizilerinin dördüncü, futbol maçlarının da beşinci sırada yer alması, Türklerin televizyona olan düşkünlüğünü açıkça ortaya koyuyor. Araştırma erkeklerin futbolu kadınların ise dizileri izlemeyi özlediklerine işaret ediyor. . Kadın katılımcıların en az özledikleri şeyler arasında ise futbol maçları bulunuyor.

Skyscanner Türkiye Pazarlama Müdürü Murat Özkök: “Skyscanner olarak gerçekleştirdiğimiz araştırmalarla seyahat trendlerinin ve seyahatseverlerin nabzını tutmaya devam ediyoruz. Son olarak Türklerin yurtdışı tatillerinde en çok neleri özlediğini araştırdık. Yurtdışı seyahatlerinde tüm milletler gibi ülkemize has bazı şeylerin özlemini çekiyoruz. Ancak, Türkler olarak seyahatlerimizde yeni keşifler yapmayı çok seviyoruz ve önemsiyoruz. ” diyor.

Türklerin yurtdışı seyahatlerinde en çok özledikleri:

1. Yemeklerin yanında ekmek tüketmek

2. Türkiye’nin iklimi

3. Geç yenilen akşam yemekleri

4. Türk dizileri ve TV programları

5. Futbol maçları

 
ETİKETLER : Skyscanner
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun