Genel 05 EKİM 2010 / 12:30

Türkiye siber suçlarda dördüncü

Bilişim Zirvesi’10 etkinliğinin ikinci günü Kaspersky Labs’in BT Güvenlik Günü’ne (IT Security Day) ev sahipliği yaptı.

Bilişim Zirvesi’10 etkinliğinin ikinci günü Kaspersky Labs’in BT Güvenlik Günü’ne (IT Security Day) ev sahipliği yaptı.


Etkinliğin açılış konuşmasını Kaspersky Labs Türkiye Genel Müdürü Murat Göçe yaptı. Göçe konuşmasında, son on yılda hayatımıza giren yeniliklerden ve günlük koşturmamıza ne denli hızlı girdiklerinden bahsetti. Akıllı telefon, tablet bilgisayarlar gibi teknolojilerin artık günlük yaşamımızın bir parçası olduğunu belirten Göçe, "Bundan on yıl önce hayal gibi görülen teknolojiler artık hayatımızın bir parçası. Sporda kazanılan başarılar, teknolojinin geldiği noktaları düşününce gelecekle ilgili insanın hayal gücünü daha fazla zorlaması gerekiyor" dedi.

Murat Göçe'den sonra söz alan Kaspersky Labs CEO'su Eugene Kaspersky ise siber suçlarda Türkiye'nin dördüncü sırada yer aldığını söyledi. Eugene Kaspersky, siber suçlarla ilgili şunları söyledi: "Siber suçlarda ilk sırada Çin yer alıyor. İkinci sırada ise başını Brezilya'nın çektiği Portekizce ve İspanyolca konuşan ülkeler var. Üçüncü sırada ABD ve dördüncü sırada da Türkiye yer alıyor."

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun