Genel 29 EYLÜL 2010 / 10:49

Türkiye'nin zeka küpleri ortaya çıkıyor

EMC Türkiye ve TOÇEV'in geliştirdiği projeyle Türkiye'deki okullar onarılmaya başlandı.

EMC Türkiye ve TOÇEV'in geliştirdiği projeyle Türkiye'deki okullar onarılmaya başlandı.


Özellikle liberal ekonomik politikalarda zenginleşen şirketlerin sosyal sorumluluk politikalarına yönlenmesi beklenir. EMC Türkiye'nin Tuvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) ile geliştirdiği sosyal sorumluluk projesi Zeka Küpleri de bu anlayışın bir uzantısı olarak hayata geçti.

Zor koşullar altında eğitim gören öğrencilere daha iyi bir eğitim ortamı sağlayacak EMC Zeka Küpleri projesi dahilinde onarılan okul, Mardin Mazidağı ilçesi Ekinciler Köyü İlköğretim Okulu oldu.

Onarımına Temmuz ayında başlanan okul Eylül ayında yeni eğitim-öğretim dönemine yetiştirildi. Okulun açılışında EMC Türkiye temsilcileri de yer aldı. Önümüzdeki dönemde öğrencilerin İstanbul'da misafir edilmesi bekleniyor.

Okumak isteyen ve ailesinin maddi yetersizliği nedeniyle okuyamayan çocuklara, tüm tahsil hayatları boyunca maddi-manevi destek olmak, yarının Türkiye'sine kültürlü ve eğitimli nesiller olarak yetiştirmek amacıyla faaliyetlerini sürdüren TOÇEV, EMC ile gerçekleştirdiği iş birliği sayesinde de daha fazla çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

Detaylı bilgiler için http://turkey.emc.com/microsites/smart-cubes/index.htm adresini kullanabilirsiniz.