Genel 03 ARALIK 2014 / 12:06

Türkiye'nin en başarılı 3D tasarımı belli oluyor

Birbirinden farklı birçok sektörde etkisini günden güne artırarak hissettiren 3D baskı teknolojilerini Türkiye’de her kesime ulaştırmayı hedefleyen 3Dörtgen, "Yılın 3D Tasarımı Yarışması" ile Türkiye’de 3 boyutlu tasarım meraklılarını bir araya getiriyor.

3D Modelleme bilen herkesin ücretsiz olarak katılabileceği Yılın 3D Tasarımı Yarışması’nda tasarımların 3D yazıcıda üretime uygun ölçülerde (en fazla 20x20x20cm) olması şartı aranıyor.Jürisi 3Dörtgen’in kurucusu Furkan Bakır, Mimar Salih Küçüktuna, Katı Hal Ar-Ge Kurucusu Ahmet Alpat, Log Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Volkan Yılmaz ve mimar-blogger Elif Tanverdi (çizenbayan)’den oluşan yarışma #Yılın3DTasarımı hashtag’i ile takip edilebiliyor.

Jüri tarafından seçilen yılın tasarımına Up Mini marka 3 boyutlu yazıcı, kategori birincilerine 3DörtPen 3 boyutlu kalem, kategori ikincilerine kendi tasarımlarının 3 boyutlu yazıcıda üretilmiş modellerinin hediye edileceği yarışmanın sonuçları 6 Ocak 2015 tarihinde açıklanacak.

Moda, sanat ve gadget kategorilerinden birini seçen yarışmacıların, Biletino.com üzerinden açılan hesaba 21 Aralık’a kadar kaydolmaları gerekiyor. Biletino.com üzerinden açılan hesaba kayıt yaptıran yarışmacılar, 3D tasarımlarını 31 Aralık saat 15:00’a kadar atolye@3dortgen.com mail adresine göndererek başvurusunu tamamlamış olacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun