Genel 01 NİSAN 2010 / 08:47

Türkiye mobil pazarı yeni keşiflere açık

Türkiye'deki mobil pazarı keşfetmek isteyen yabancı yatırımcılara tavsiyeler verildi.

Türkiye'deki mobil pazarı keşfetmek isteyen yabancı yatırımcılara tavsiyeler verildi.


Fransa Büyükelçiliği Ekonomik Misyonu, 1 Nisan günü ActivNetworks, Atchik-Realtime, Creova, Quescom şirketlerinin katılımıyla "Mobil İletişim İçin Yeni Çözümler" konulu bir konferans düzenledi. Konferansın açılış konuşmasını yapan Fransız Büyükelçiliği Ekonomik Misyon Direktörü Axel Baroux, konferansın amacının Fransız profesyonelleri ile Türk iş adamlarını bir araya getirmek olduğunun altını çizdi. Baroux ekonomik krize rağmen, Türk iş dünyasının oldukça dinamik olduğunu ve bu dört yenilikçi şirketin Türkiye piyasası ile tanışması gerektiğini belirtti.

Konferansın en ilgi çekici kısmı Kron Telekomünikasyon Servisleri Başkanı Lütfi Yenel'in Türk telekomünikasyon sektörü üzerine açıklamalarda bulunduğu sunumu oldu. Yenel, konuşmasına Türkiye'nin genç nüfusu ve bu nüfusun teknoloji konusunda tüketim gücünden bahsederek başladı. Bu genç nüfusun Avrupa ile bütünleştiğini ve yeni teknolojilere kolaylıkla uyum sağladığını belirten Yenel, sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye Avrupa Birliği'ne aday ülke olduğu için iş alanlarında potansiyelinizi kullanabileceğiniz oldukça serbest bir ülke. Herşeyden önce İstanbul gibi bir merkeze sahip. Bu merkezden Orta Doğu'ya, Avrupa'ya, Afrika'ya kolaylıkla servislerinizi ve ürünlerinizi sunabilirsiniz. Pek çok bölgenin destek merkezi olabilecek gelişen bir ülke. Benim Türkiye'de iş yapmak isteyen yöneticilere tavsiyem, burada başarılı olmak istiyorsanız, güçlü bir ortak seçerek uluslararası olduğu kadar yerel gücünüzü de ortaya koymalısınız. Piyasadaki güçlü sağlayıcılarla işbirliği yapıp yeniliklerin peşinden koşmalısınız."

Türkiye pazarını dört büyük operatörün hakim olduğunu söyleyen Yenel, Türkiye'de iş fırsatı yakalamak isteyenlere mobil pazarda yaşanan gelişmeleri kısaca anlattı. Bu operatörlerden bazısının dünyanın neredeyse her yerine yatırım yaptığını ve bu anlamda yeni gelirler ve yeni çözümlere kolaylıkla ulaşabildiğini dile getirdi. Pazarda yer edinmek isteyen yatırmcı şirketlere bu büyük operatörlerle iş yapılabileceğini ve Türkiye'de potansiyellerini geliştirebileceğini önerdi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun