Genel 08 HAZİRAN 2010 / 12:22

Türkiye'de tüketici iPad'e soğuk bakıyor

Tipinden midir fiyatından mıdır bilinmez, Türk tüketicisi iPad'e bir hayli mesafeli yaklaşıyor.

Tipinden midir fiyatından mıdır bilinmez, Türk tüketicisi iPad'e bir hayli mesafeli yaklaşıyor.


BTnet.com.tr'nin Türkiye'deki tüketicilerin iPad'e yönelik taleplerini değerlendirmek üzere gerçekleştirdiği anketin sonuçları belli oldu. Sonuçlara göre ankete katılan BTnet.com.tr okurlarının yüzde 11'i "iPad almayı düşünüyor musunuz" sorusuna "Evet, kesinlikle" diye cevap verirken, "Hayır, düşünmüyorum" cevabı verenlerin oranı yüzde 55 oldu.

Ankete katılan okurlarımızın yüzde 19'u iPad satın almak için yenilenmiş yeni sürümü bekleyeceklerini söylerken, satın alma kararı vermek için önce ürünün piyasaya çıkmasını beklediğini belirten ziyaretçilerin oranı yüzde 15'te kaldı.

Bu sonuçlar, Türkiye'deki tüketiciler arasında iPad'in vaatlerini yerine getirme konusunda ciddi bir endişe olduğunu gösteriyor.

Acaba bundan hareketle, iPad Türkiye'de satışa sunulduğunda dükkanların önünde büyük kalabalıklar oluşmayacağını söyleyebilir miyiz? Zamanı gelince bu sorunun cevabını hep birlikte öğreneceğiz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun