Genel 30 EYLÜL 2010 / 14:02

Türkiye'de CLSP olma hakkı kazanan ilk şirket AcademyTech

Şirket böylece bu sertifikaya sahip Avrupa'da ilk dört, dünya çapında da ilk 41 kurumdan biri oldu.

Şirket böylece bu sertifikaya sahip Avrupa'da ilk dört, dünya çapında da ilk 41 kurumdan biri oldu.


Ağ teknolojileri eğitim programı olan Cisco Learning, dünya genelinde özel eğitim kurumları tarafından ağ teknolojisi konusunda uzmanlaşmak isteyen kişilere uygulanıyor. Bu eğitim şirketleri Cisco tarafından sağlanan içerik ve deneyime dayanarak en yeni teknolojiler hakkında eğitim düzenliyor ve BT uzmanlarını da profesyonel sertifikalara hazırlıyor.

AcademyTech, Cisco Learning Solution Partner (CLSP) olma hakkını kazanarak sertifikalı kadro ve müfredat konusunda en yüksek gereklilikleri karşılayacak kapasitede olduğunu gösterdi. Ayrıca CLSP yetkilileri kendi sertifikalı eğitmenleriyle kendi eğitimlerini yaratabiliyor.

Türkiye'deki ilk CLSP olan kurum AcademyTech oldu

AcademyTech, Cisco'dan bu unvanı alabilen dünya çapında 41, Avrupa'daki 4 eğitim kurumundan biri oldu. Türkiye'de henüz AcademyTech dışında bu düzeyde eğitim verdiği Cisco tarafından tescillenen bir kurum bulunmuyor.

Konuyla ilgili gerçekleştirilen toplantıda konuşan AcademyTech Genel Müdürü Özcan Yıldız, bir ilki başardıkları için duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ayrıca Türkiye'de Cisco tarafından verilen CCIE R&S 4.0 sertifikasını Türkiye'de almaya hak kazanan beş kişinin de AcademyTech çıkışlı olduğunu belirtti.

Cisco Türkiye Genel Müdürü Ümit Cinali, ağ ekonomisinin giderek geliştiği şu günlerde Türkiye'de bir CLSP olmasının önemini vurguladı. Cinali, "Sistemlerin kurulumu için iş ortaklarımızın personelinin yetiştirilmesi ve müşteri ekibine eğitim verilmesi gerekiyordu. Türkiye'de ihtiyaç duyulan tüm bu eğitimleri ortaklarımıza ve müşteri ekiplerine sağlayabilecek duruma geldik" diye konuştu.