Genel 30 EYLÜL 2010 / 14:02

Türkiye'de CLSP olma hakkı kazanan ilk şirket AcademyTech

Şirket böylece bu sertifikaya sahip Avrupa'da ilk dört, dünya çapında da ilk 41 kurumdan biri oldu.

Şirket böylece bu sertifikaya sahip Avrupa'da ilk dört, dünya çapında da ilk 41 kurumdan biri oldu.


Ağ teknolojileri eğitim programı olan Cisco Learning, dünya genelinde özel eğitim kurumları tarafından ağ teknolojisi konusunda uzmanlaşmak isteyen kişilere uygulanıyor. Bu eğitim şirketleri Cisco tarafından sağlanan içerik ve deneyime dayanarak en yeni teknolojiler hakkında eğitim düzenliyor ve BT uzmanlarını da profesyonel sertifikalara hazırlıyor.

AcademyTech, Cisco Learning Solution Partner (CLSP) olma hakkını kazanarak sertifikalı kadro ve müfredat konusunda en yüksek gereklilikleri karşılayacak kapasitede olduğunu gösterdi. Ayrıca CLSP yetkilileri kendi sertifikalı eğitmenleriyle kendi eğitimlerini yaratabiliyor.

Türkiye'deki ilk CLSP olan kurum AcademyTech oldu

AcademyTech, Cisco'dan bu unvanı alabilen dünya çapında 41, Avrupa'daki 4 eğitim kurumundan biri oldu. Türkiye'de henüz AcademyTech dışında bu düzeyde eğitim verdiği Cisco tarafından tescillenen bir kurum bulunmuyor.

Konuyla ilgili gerçekleştirilen toplantıda konuşan AcademyTech Genel Müdürü Özcan Yıldız, bir ilki başardıkları için duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ayrıca Türkiye'de Cisco tarafından verilen CCIE R&S 4.0 sertifikasını Türkiye'de almaya hak kazanan beş kişinin de AcademyTech çıkışlı olduğunu belirtti.

Cisco Türkiye Genel Müdürü Ümit Cinali, ağ ekonomisinin giderek geliştiği şu günlerde Türkiye'de bir CLSP olmasının önemini vurguladı. Cinali, "Sistemlerin kurulumu için iş ortaklarımızın personelinin yetiştirilmesi ve müşteri ekibine eğitim verilmesi gerekiyordu. Türkiye'de ihtiyaç duyulan tüm bu eğitimleri ortaklarımıza ve müşteri ekiplerine sağlayabilecek duruma geldik" diye konuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun