Genel 30 EKİM 2012 / 11:34

Türkiye’ye Değer projesine destek büyüyor

Türkiye’ye Değer projesine destek büyüyor

"Türkiye'ye Değer" kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında hayata geçirilen Türk Telekom Okulları’na kitap desteği geldi.

Türk Telekom Ağrı İl Müdürlüğü çalışanları, 100 temel eser, Türk ve dünya edebiyatından seçme eserler ve üniversiteye hazırlık kitaplarından oluşan kitap setlerini Ağrı Diyadin Türk Telekom İlk Öğretim Okulu ve Ağrı Türk Telekom Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerine hediye etti.

Türk Telekom’un, geleceğe yatırım anlayışı ile hayata geçirdiği Türk Telekom Okulları projesi kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında 76 eğitim tesisi inşa edildi. Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile hayata geçirilen Türk Telekom Okulları projesi Türkiye’de eğitim alanında bugüne kadar hayata geçirilen en büyük kurumsal sosyal sorumluluk projelerinden biri olurken, Türk Telekom Okulları projesi kapsamında, 30 bini aşkın öğrenci modern tesislerde eğitim görüyor.

Konuyla ilgili konuşan Türk Telekom Ağrı İl Müdürü Hakan Özgür, şirket olarak eğitime her zaman büyük destek verdiklerini söyledi. Özgür, çocuklara ve gençlere okuma alışkanlığını kazandırmak istediklerini belirtirken, öğrencilerin bu kitaplarla geleceğe çok daha iyi hazırlanacaklarını ifade etti.Telefon Kütüphanesi’ne en çok ziyaret yine Erzurum’dan

Türkiye’ye Değer sosyal sorumluluk projeleri kapsamında hayata geçirilen "Telefon Kütüphanesi" Türkiye’nin her yerindeki görme engellilere ulaşmaya devam ediyor. Telefon Kütüphanesi’nde Haziran ve Temmuz aylarında olduğu gibi Eylül ayında da en çok kitap dinleyen şehir Erzurum oldu.

Türk Telekom ve Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı işbirliğiyle hayata geçirilen proje, hayata geçtiği günden itibaren 10 aylık sürede 213 bin 126 kez arandı. Bu sürede yaklaşık 1,8 milyon dakikadan fazla sesli kitap hizmeti veren Telefon Kütüphanesi’nin arandığı iller sıralamasında, İstanbul, Ankara, Erzurum, İzmir ve Bursa ilk 5’te yer aldı.

Eylül ayı içerisinde 128 bin 800 kez aranan kütüphaneye erişim rakamını artıran Türk Telekom, projenin ana hedefi olan bilgiye erişimde bölgesel ve ekonomik eşitsizliği ortadan kaldırmaya destek vermek için Telefon Kütüphanesi’ni büyütmeye devam ediyor.

Telefon Kütüphanesi uygulaması, 0 800 219 91 91 numaralı telefon üzerinden ücretsiz hizmet veriyor. Hizmetten faydalanmak isteyenler, görme engelli olduklarına dair bir raporla GETEM’e başvurarak şifre alabiliyor. Kullanıcılar aldıkları şifreyle 200’den fazla sesli kitaba ücretsiz olarak erişebiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun