Genel 22 AĞUSTOS 2008 / 12:57

Türkiye’de Samsung’u dize getirdiler

Dünyanın önde gelen elektronik eşya üreticisi Samsung, nihayet dizüstü bilgisayarlarını da Türkiye'de satışa sunduğunu açıkladı.

Dünyanın önde gelen elektronik eşya üreticisi Samsung, nihayet dizüstü bilgisayarlarını da Türkiye'de satışa sunduğunu açıkladı.


Türkiye’de televizyondan çamaşır makinesine kadar bir çok ürün grubuyla yer alan Samsung, düzenlediği basın toplantısıyla nihayet dizüstü bilgisayarlarını da Türkiye’de satışa sunduğunu duyurdu. Beyaz adıyla bilinen Beyazıt Öztürk’ün sunumuyla renklenen toplantıda Samsung Electronics Türkiye Genel Müdürü C.S.Lee ,Samsung’un diğer ürün gruplarındaki başarısını dizüstü bilgisayarlara da taşımayı hedeflediklerini belirleterek, yeni bir ürün grubunu daha Türkiye’ye sunmanın heyecanı içinde olduklarını söyledi. Samsung Electronics Bilgi Teknoloji Ürünleri Departmanı Satış ve Pazarlama Müdürü Barış Kestep de, Beyaz’la birlikte Samsung dizüstü bilgisayarları öel kılan nitelikler hakkında bilgi verdi. Samsung, başlangıçta dizüstü bilgisayarlarında Q210 ve Q310 modelleriyle taşınabilir sınıfta, R510 ile üst ekonomi sınıfında ve R600 ile performans sınıfında yer alıyor. Barış Kestep, konuşmasında Samsung dizüstü bilgisayarların parçalarının büyük bir bölümünün bizzat Samsung tarafından üretildiğini ve hem parça bazında, hem bütünleşik bazda dizüstü bilgisayarların yoğun stres testlerinden geçtiğini aktardı. Sağlamlığın yanında tasarım ve performansa da önem verdiklerinin altını çizen Kestep “Centrino 2 işlemci platormu, çizilmeye dayanıklı üst yüzey kaplaması, grafik yeteneklerini artırmaya yönelik nVidia 9000 serisi grafik kartları, etkin ısı dağılım kontrolü ve çevre dostu malzeme kullanımı gibi niteliklerle dizüstü bilgisayarlarımıza değer katıyoruz” dedi. Klavyede mikroplara geçit yok Samsung dizüstü bilgisayarların en ilginç ve ayırıcı özelliklerinden biri ise, daha önce beyaz eşyalarda görmeye alıştığımız “Silver Nano” teknolojisinin dizüstü bilgisayara da uyarlanmış olması. Dizüstünü bu teknolojiye uygun hale getirmek için, klavye tuşları üretilirken üretim malzemesine nano ölçekte sahip gümüş tozu katılıyor. Gümüş, klavyeye tutunan bakterilerin yapısına işleyerek klavyeyi bakterilerin barınamayacağı bir ortam haline getiriyor. Böylece bazı araştırmalara göre klozet kapağından 10 kat daha fazla mikrop barındırabilen klavyeler, hijyenik bir ortam haline geliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun