Genel 28 MAYIS 2010 / 10:02

Turkcelliler Gezenzi'de hayata iz bırakacak

Turkcell'den lokasyon tabanlı sosyal paylaşım sitesi Gezenzi, üyelerin yerini harita üzerinde gerçek zamanlı olarak gösteriyor.

Turkcell'den lokasyon tabanlı sosyal paylaşım sitesi Gezenzi, üyelerin yerini harita üzerinde gerçek zamanlı olarak gösteriyor.


Turkcell, Gezenzi adlı yeni ücretsiz sosyal paylaşım sitesini Turkcell Genel Merkezi’nde düzenlenen basın etkinliğiyle tanıttı.

Lokasyon tabanlı sosyal paylaşım sitesi olan Gezenzi ile kullanıcılar her an her yerden resim, yazı, video, müzik gibi içerikleri paylaşıp, hayata dair istediği her türlü izi bırakabiliyor. Gezenzi üyelerinin; evde, ofiste, otobüste, sokakta, tatilde, nerede olurlarsa olsun tek bir mesaj kolaylığıyla bırakabildiği bu izler, harita üzerinde gerçek zamanlı olarak gösteriliyor.

Gezenzi ile neler yapılabilir?

Gezenzi kullanıcıları, hissettiklerini, çevresinde gördüklerini, gittiği yerleri, yemek yediği mekânları, yol ve hava durumunu, beğendiklerini, beğenmediklerini kısaca günlük hayata dair izler bırakabiliyor. Örneğin tatilde rastlanılan sahil manzarası, sinemada izlenilen filmle ilgili yorum, yenilen güzel bir yemekle ilgili izlenimleri lokasyon bilgisiyle birlikte anında paylaşmak mümkün.

Gezenzi’ye nasıl üye olunur?

Gezenzi’ye üye olmak için http://www.gezenzi.com adresini ziyaret etmek yeterli. Ana sayfanın sağında bulunan “Davetiye İste” bölümü tıklandıktan sonra siteye kayıt yaptırılabiliyor. Dileyen kullanıcılar Gezenzi’ye Facebook hesabıyla da giriş yapabiliyor. Gezenzi’ye üye olmak tamamen ücretsiz.