Genel 20 ARALIK 2010 / 10:51

Turkcell yılbaşı vitrinlerini geri dönüşümlü hale getirdi

Eski telefonlar geri dönüşüme gönderilmeden önce yaratıcı bir projenin parçası oldular.

Eski telefonlar geri dönüşüme gönderilmeden önce yaratıcı bir projenin parçası oldular.


Turkcell İletişim Merkezleri'ne bırakılan eski telefonlar, geri dönüşüme gönderilmeden önce çok yaratıcı bir projenin parçası oldular. Kanyon, Capitol ve Bağdat Caddesi'ndeki Turkcell Mağazalarının yılbaşı temalı vitrinleri yaklaşık 3 bin 500 adet hurda telefon ve 6 bine yakın şarj cihazı kullanılarak süslendi. Bu şık ve sıra dışı vitrinlerin yapımı için 15 kişilik bir ekip tam 13 gün boyunca aralıksız çalıştı.

Akıl İşleri'nin tasarlayıp uyguladığı sıra dışı projeyle geri dönüşüm için bırakılan binlerce telefon, Kanyon, Capitol ve Bağdat Caddesi'ndeki Turkcell Mağazalarının vitrinlerini süslüyor. Yılbaşı sezonu boyunca vitrinde kalacak bu sıra dışı görsel şölen ziyaretçiler tarafından da büyük ilgiyle karşılanıyor.

Hazırlanan yılbaşı konseptli vitrinlerle Turkcell dünyada bir ilke imza attığı iddiasında. Daha önce geri dönüşüm malzemelerinden inşa edilmiş vitrin tasarımları bulunmakla birlikte, bu proje dünyada eski cep telefonları kullanılarak yapılan ilk vitrin tasarımı olma özelliğini taşıyor.

Kullanılan tüm malzemeler yılbaşı sezonunun ardından geri dönüşüm işlemine tabi tutulacak.

Görünüşü gerçekten çok güzel.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun