Genel 24 AĞUSTOS 2010 / 12:12

Turkcell yeni yurtdışı tarifelerini açıkladı

Turkcell ucuzlayan data tarifelerini müşterilerine yansıtıyor.

Turkcell ucuzlayan data tarifelerini müşterilerine yansıtıyor.


Turkcell, yurtdışına seyahat eden Turkcell'lileri ABD ve Rusya Paketleri ile internet fiyatını tüm dünyada eşitleyen, kullandıkça ucuzlayan yeni Data Tarifesini tanıttı.

Data tarifesiyle kademeli ücretlendirme sistemi Almanya, Fransa, İtalya, İngiltere, Hollanda, Bulgaristan'dan Yunanistan, İspanya, Suudi Arabistan, Çin, Avusturya, Rusya'ya ve daha pek çok diğer ülkede interneti uygun fiyata kullanma olanağı sağlıyor.

Ayrıca Turkcell, ABD ve Kanada'da uluslararası dolaşımda olan faturalı hatta sahip müşterilerine 50 liraya 50 dakika konuşma olanağı veriyor. 30 gün boyunca geçerli olacak pakete üye olmak için ABONE AMERIKA yazıp 2222'ye göndermek yeterli olacak. Ücretlendirme periyodu 60 saniye olan paket hem yurtiçinden hem de yurtdışından satın alınabiliyor.

Paket fiyatlarına bakıldığında Avrupa'da dakikası 60 kuruşa, Rusya'da 27 kuruşa ve ABD'de dakikası 1 liraya konuşulduğu görülüyor.

Turkcell'in Data Tarifesi yenilendi

Kademeli tarife ile birlikte Turkcell faturalı hat müşterileri ilk 10 megabayt için megabayt başına 14 lira, 10 ile 20 megabayt için megabayt başına 7 lira ve 20 megabayt üzerindeki kullanım için megabayt başına 3,5 lira ödüyor.

Turkcell'den gelen bilgiye göre, data tarifeleri yeni yüzleriyle yüzde 70'e yakın indirim oranlarına ulaştı.