Genel 03 EYLÜL 2010 / 13:19

Turkcell yeni santral yatırımlarını duyurdu

Üç yeni şehre yapılan santral yatırımları 5 milyon 200 bin kişiye hizmet götürecek.

Üç yeni şehre yapılan santral yatırımları 5 milyon 200 bin kişiye hizmet götürecek.


Turkcell altyapı yatırımlarını sürdürüyor. Bu doğrultuda Turkcell, Van ve Hatay'da Ağustos'da hizmete soktuğu santrallerine Eylül ayında Gaziantep'i ekliyor. Yatırımın gerçekleştiği bölgelerde aynı anda 1 milyon kişi görüşme yapabilecek.

Ayrıca kurulan yeni santrallerle birlikte 5 milyon 200 bin kişiye daha kaliteli hizmet götürülebilecek. Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, kaliteli mobil iletişim hizmetini ülkenin her köşesine taşımanın toplumsal bir görev olduğunu belirtti.

Terzioğlu yeni yatırımlara değindiği konuşmasında, "Ekipman, arsa ve bina maliyetleri ile 3 yeni santralimiz için Van, Gaziantep ve Hatay'a toplam 15 milyon doları bulan yatırım yaptık ve bu illerle birlikte operasyon merkezlerimizin sayısını 36'ya yükselttik" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun