Genel 26 KASIM 2008 / 15:32

Turkcell ve Nokia'dan Ovi servisleri için anlaşma

Turkcell ve Nokia, Nokia’nın tüm dünyada kullanıcılara sunduğu Ovi servisleri üzerinde işbirliği olanaklarının geliştirilmesi yönünde anlaşma imzaladı.

Turkcell ve Nokia, Nokia’nın tüm dünyada kullanıcılara sunduğu Ovi servisleri üzerinde işbirliği olanaklarının geliştirilmesi yönünde anlaşma imzaladı.


Ovi servisleri için yurtdışında Telefonica, Orange, TIM, Telenor gibi operatörler ile işbirliği yapan Nokia, Türkiye’de Turkcell ile anlaşma imzalamayı tercih etti. Turkcell ve Nokia, Nokia’nın tüm dünyada kullanıcılara sunduğu ve Fince “kapı” anlamına gelen Ovi servislerine yönelik işbirliği araştırmaları yapmak üzere anlaşma imzaladı. Turkcell ve Nokia, Turkcell kullanıcılarının yararlanabileceği Ovi servisleri için karşılıklı inceleme ve araştırma yapacak. Anlaşma ile Turkcell kullanıcıları cihazları üzerinden gelişmiş internet servislerine kolay şekilde ulaşma fırsatı yakalayacak.


Konu ile ilgili açıklama yapan Nokia Türkiye Genel Müdürü Imfred de Jong şunları ifade etti: “Sektörümüz, internet odaklı deneyimlere giderek daha da yaklaşıyor. Ovi de, Nokia’nın internet ile mobiliteyi bir araya getirme vizyonunu yansıtıyor. Bu işbirliğinin geniş bir servis yelpazesine getireceği kolay erişim sayesinde, kullanıcıların mobil cihazlarını kullanım alışkanlıklarını geliştirip, Web 2.0 deneyimiyle hayatlarını zenginleştireceğiz.”


Nokia, kullanıcılara Ovi üzerinden sosyal iletişim ağlarına ve içeriklerine kolayca erişim sağlıyor. Ayrıca, Ovi ile fotoğraf paylaşımı, çok kullanıcılı oyun oynama, müzik indirme, navigasyon hizmetleri de sunuluyor. Yakın zamanda Ovi’ye daha farklı internet tabanlı servisler eklemeyi de planlayan Nokia, bu işbirliği ile Turkcell kullanıcılarının ihtiyaçlarına yönelik ürün ve hizmetler sunmayı planlıyor. Turkcell ve Nokia, işbirliği anlaşmasını 2008 sonuna kadar tamamlamayı planlıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun