Genel 28 EKİM 2010 / 07:49

Turkcell üniversitelilerin iş fikirlerini yarıştıracak

Üstelik işin ucunda 15 bin lira ödül ve PAF stajı var.

Üstelik işin ucunda 15 bin lira ödül ve PAF stajı var.


Üniversite öğrencilerinin hayallerini ve yeteneklerini yarıştıracağı, gerçek bir iş modelinin hazırlık ve sunum deneyimlerini yaşayabileceği Turkcell TeknoFikir yarışması için başvurular başladı. Yarışmada dereceye giren ekipler Turkcell'den 15 bin TL para ödülünün yanı sıra staj hakkı, eğitim ve iPad 3G kazanacak.

Turkcell ve etkin girişimcileri desteklemek amacıyla kurulmuş uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan Endeavor Türkiye, ülkemizde geliştirilen mobil iş fikirlerinin sayısını artırmak, gençlerin fikirlerini başarılı iş modellerine dönüştürmek ve ekosisteme yeni oyuncular kazandırmak amacıyla üniversite öğrencilerine yönelik yeni bu fikir yarışmasını düzenliyor.

Mobil teknolojilerin kullanıldığı iş fikirlerinin ve iş planlarının yarışacağı Turkcell TeknoFikir'e Türkiye'de ve KKTC'de bulunan üniversitelerde 2010-2011 öğretim yılı kaydını gerçekleştirmiş tüm öğrenciler katılabiliyor. Yarışmacılar Müzik, TV ve Video, Spor, Eğitim, Konum Tabanlı Uygulamalar, Seyahat Planlayıcısı, Sosyal Oyunlar, Mobil Finansal Servisler, Bilgi/Haber Servisleri olmak üzere toplam 10 kategoriden herhangi birinde günlük yaşamda değer katacak iş fikri ile başvuru yapabiliyor. "Turkcell'in teknolojisini kullanan en iyi iş fikri benim" diyen öğrenciler proje ekiplerini oluşturarak takım halinde http://turkcellpartner.com adresi üzerinden 22 Kasım'a kadar başvuru yapabiliyor.

Büyük ödül 15 bin TL ve PAF stajı

22 Kasım'da başvuruların tamamlanmasının ardından finale kalmaya hak kazanan 20 ekip http://www.turkcellteknofikir.com adresi üzerinden açıklanacak. Finalistler iş dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan 10 akıl hocası ile birlikte projelerini geliştirerek iş hayatını yakından tanıma fırsatı bulacak. Türkiye'nin en yaratıcı mobil iş fikirleri 9 Ocak'taki Büyük Finalde ortaya çıkacak.

Turkcell TeknoFikir yarışmasında birinci olan ekip 15 bin TL para ödülünün yanı sıra 2011 yılında Turkcell ve grup şirketlerinde PAF staj programına doğrudan katılım hakkı kazanacak. İkinci ve üçüncü olan ekipler Turkcell Akademi Sertifikalı Turkcell Ürün Yönetimi eğitimi ile uzman girişimci olma yolunda önemli bir adım atacak. Jüri özel ödülüne layık görülen ekip üyeleri ise iPad 3G sahibi olacak.

Endeavor Türkiye ve Turkcell işbirliği ile Global Girişimcilik Haftası kapsamında 11 Kasım Perşembe günü Bahçeşehir Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek olan bir etkinlikle yarışma süreci tüm detaylarıyla paylaşılırken, öğrencilere başarılı girişimciler ve Turkcell ekipleriyle biraraya gelme fırsatı da sunulacak.

Etkinlik ve yarışmayla ilgili detaylı bilgiye www.turkcellteknofikir.com adresinden ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun