Genel 20 EYLÜL 2010 / 10:18

Turkcell Rumara ile görünmez olun

Cep telefonu numaranızı paylaşmak istemiyorsanız Rumara'nızı verin.

Cep telefonu numaranızı paylaşmak istemiyorsanız Rumara'nızı verin.


Turkcell, anonim kalmak isteyen, ancak mobil iletişim hakkını da kullanmak isteyenler için Türkiye’de bir ilk olan Rumara servisini kullanıma sundu. Servisle birlikte Turkcell müşterileri, cep telefonu numaralarını paylaşmak istemedikleri herhangi bir durumda, kendilerine özel tahsis edilen Rumara’yı kullanarak diğer Turkcell’lilerle görüşme yapabilecek. Rumara aboneleri ayrıca sadece Rumara aboneleri değil, tüm Turkcell’liler tarafından aranabilecek.

Servisle birlikte Rumara servisine üye olan Turkcell hat sahipleri, orijinal cep numaralarından farklı, 6 haneli bir Rumara edinecek ve “Rumara”larını istedikleri zamanlarda kullanıma açıp kapamak da kendi ellerinde olacak.

Peki Rumara nasıl kullanılacak?

Bu servise üye olmak için ABONE RUMARA yazıp 2222’ye ücretsiz mesaj atmak ve gelen mesajı onaylamak yeterli. Ardından 6 haneli Rumara abonenin cebine gönderiliyor.

“Rumara”sı olan bir Turkcell’liyi aramak isteyen diğer Turkcell abonesi, mesaj bölümüne ARA yazıp boşluk bırakarak 6 haneli Rumara’yı yazıp 2222’ye gönderiyor. Onay mesajını yanıtladıktan sonra, önce arayanın cebi sonra da arananın cebi çalıyor ve görüşme başlıyor.

Turkcell’liler Rumara servisine haftada sadece 75 kuruşa üye olabiliyor ve diledikleri zaman RUMARA DEGISTIR yazıp 2222’ye mesaj göndererek “Rumara”larını 1TL karşılığında değiştirebiliyor. Rumara servisi kullanan bir Turkcell’liyi aramanın ücreti ise dakika başına 40 kuruş olarak ücretlendiriliyor.

Abonelerin “Rumara”larına ulaşılmasını istemedikleri zaman RUMARA KAPAT, tekrar kullanıma açmak içinse RUMARA AC yazarak 2222’ye ücretsiz mesaj atmaları yeterli oluyor.