Genel 11 ŞUBAT 2011 / 12:17

Turkcell okullu oldu

Turkcell Okul'lu oldu, 1 milyon öğrenciyi sınıfına bekliyor

Turkcell, eğitimde fırsat eşitliği yaratmak ve eğitime destek olmak adına okul.com.tr adını verdiği web sitesini hayata geçirdi. Web ve mobil tabanlı bireysel eğitim platformu olarak konumlandırılan okul.com.tr, öğrenim hayatını dijital yaşamla bütünleştirmek adına önemli yenilikler getiriyor.

Okul.com.tr, öğrencilerin ücretsiz üye olup bilgisayar başında sosyalleşebileceği, öğretici oyunlar oynayabileceği ve müzik eşliğinde ders çalışıp test çözebileceği bir ortam sunuyor. Sitede veli ve öğretmenlere özel olarak sunulan iletişim olanakları sayesinde veliler ve öğretmenler de içeriklere ulaşabilecek, öğrencilerin başarı grafiklerini takip edebilecekler.İçerik desteği öncü eğitim kurumlarından geliyorTurkcell’in önemli online eğitim kurumlarıyla işbirliği kurarak hayata geçirdiği web tabanlı bireysel eğitim platformu www.okul.com.tr’de 1-12. sınıf öğrencileri, veli ve öğretmenler tek bir platformda buluşturuyor. Bu sayede ögretmenler ihtiyaç duydukları içeriğe kolayca ulaşırken öğrencilerinin başarı durum raporunu da izleyebiliyor, veliler de çocuğunun performansını ve sosyal ilişkilerini yakından görme fırsatı buluyor.3 yılda 1 milyon kişiye uzaktan eğitim hizmetiBasın toplantısında konuşan Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar, “Dünyada eğitim gündeminin en önemli maddesini dijital dönüşüm ve teknolojinin eğitime entegrasyonu oluşturuyor. Ülkemiz adına bu dönüşüme katkıda bulunmayı sosyal sorumluluk alanımızın içinde gördük. Alanında marka olmuş kurumlarla işbirliği içine girerek, eğitim dünyasında ilklere imza atan www.okul.com.tr‘yi hayata geçirdik. Bu platform öğrenciler, veliler ve öğretmenleri; yani eğitimin tüm aktörlerini aynı ortamda buluşturuyor" dedi.Bununla birlikte, platform sadece bir bilgi ve iletişim ortamı sunmaktan ibaret değil. Okul.com.tr altında "Mucit Köy" adlı bir oyun da yer alıyor. Karakterinizi başarılı mucitlere dönüştürmeye çalıştığınız bu oyunda, öğrencinin eğitim ve testlerde gösterdiği başarılar oyun karakterine de ek güçler olarak yansıyor. Böylece öğrenci kendini ne kadar geliştirirse, sanal karakteri de o oranda zengin yeteneklere kavuşuyor.

Bayrakdar, sitenin mobil uygulama ve farklı eğitim olanakları tarafında getirdiği yenilikleri de şöyle özetledi: "Okul.com.tr’nin mobil ayağı sayesinde öğrencilerimiz her an her yerde Okul’la birlikte olmaya devam edecek. 4 farklı içerik sağlayıcının sunduğu MEB müfredatına paralel derslerin yanı sıra Türkiye’nin ilk ve tek online liderlik eğitimi programı YGA Yıldızlar Liderlik Programı sayesinde öğrencilerimizin bireysel gelişimine de katkıda bulunacağız. İlk etapta 7-18 yaş arasındaki öğrencilere hedefleyen www.okul.com.tr’nin içeriğini her geçen gün daha da zenginleştireceğiz ve Okul’u 7’den 70’e öğrenmeye gönüllü herkese yarar sağlayan yaşam boyu öğrenme platformu haline getireceğiz. Hedefimiz 3 yılda 1 milyon kişiye uzaktan eğitim hizmeti ulaştırmak.Sonraki sayfada: Servisin sunduğu ek özellikler ve merak edilenler...Müzik ve oyunla eğlenceli eğitimOkul.com.tr’ye üye olan öğrenciler için öğrenme sürecini keyifli hale getirecek birçok ayrıntı site içinde yer alıyor. Yaratılan “puan sistemi” sayesinde öğrenciler derslerde gösterdiği performans, sosyal çevresi ve platforma davet ettiği arkadaşları sayesinde puanlar kazanacak. Bu puanlarla, iş ortağı Pixofun ile birlikte Okul’a özel geliştirilen ve farklı konu başlıklarını eğlendirerek öğretmeyi amaçlayan Mucit Köy oyununu oynamak mümkün olacak.Sitenin fark yarattığı diğer bir alan ise, öğrencilere müzik eşliğinde çalışma imkanı sunması. Öğrenciler, Okul.com.tr’ye entegre çalışan gncPlay modülü sayesinde zengin müzik alternatifleri arasından seçim yapıp müzik dinleyerek ders çalışabilecek.Okul’a üyelik herkes için ücretsizÜyeliğin ücretsiz olduğu ve Facebook hesabı aracılığıyla da girilebilen Okul’da, üyeler Başoğretmenim, EğitimOnline, NED Dershaneleri ve Okulistik online eğitim içeriklerini 2 TL’den başlayan fiyatlarla satın alabiliyorlar. Okul’da bir sınıfın bütün derslerini paket halinde almak ya da dersleri tek tek seçerek satın almak mümkün. Okul’da şimdilik Turkcell aboneleri için mobil ödeme imkanı bulunuyor. Ancak ay sonuna kadar kredi kartıyla ödeme seçeneği de sisteme dahil olacak. İçerik satın alma sırasında Mobil Ödeme seçeneğini seçen Turkcell’liler GSM numarasını girerek ödemelerini gerçekleştirebilecekler.Aklınıza takılabilecek sorular ve cevaplarıServis sadece Turkcell abonelerine mi özel?

Hayır. Turkcell abonesi olsun veya olmasın herkes Okul.com.tr hizmetlerine üye olabilecek ve kullanabilecek.İçerik ücretsiz mi?

Kısmen, ama tamamen değil. Okul.com.tr içeriğinde yer alan eğitim paketleri 2 TL'den başlayan fiyatlarla kullanıma sunuluyor. Birçok noktada seçtiğiniz eğitimin içeriğine bağlı olarak içerik için ücret ödemeniz gerekecek.Ücreti nasıl ödeyeceksiniz?

Şubat ayının sonuna kadar sadece Turkcell mobil ödeme kabul edilecek. Bununla birlikte ay sonundan itibaren kredi kartıyla ödemenin aktif hale geleceği bilgisini aldık. Özetle Şubat ayının sonuna kadar içerikler sadece Turkcell abonelerine özel, sonrasında herkese açık gibi bir sonuca varabilirsiniz.Eğitim içeriği neye göre belirlendi?

Mevcut müfredata göre.Resimlerdeki sevimli ufaklık kim?

Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar'ın oğlu Sarp Can Bayrakdar.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun