Genel 05 KASIM 2009 / 15:54

Turkcell: Mahkeme kararı hukuka ve usule aykırı

Türk Telekom, Turkcell`in Milleni.com ile imzaladığı Uluslararası Arabağlantı Sözleşmesi nedeniyle zarara uğradığını gerekçe göstererek Turkcell aleyhine dava açmıştı.

Türk Telekom, Turkcell`in Milleni.com ile imzaladığı Uluslararası Arabağlantı Sözleşmesi nedeniyle zarara uğradığını gerekçe göstererek Turkcell aleyhine dava açmıştı.


Türk Telekom'un Ankara Asliye 7. Ticaret Mahkemesi'nde açtığı dava sonucunda toplam 279 milyon 227 bin TL ödemeye mahkum olan Turkcell, konuyla ilgili olarak; "Şirketimiz ile Milleni.com GMbH firması arasında uluslararası ses trafiği taşıması ile ilgili olarak imzalanan Uluslararası Arabağlantı Sözleşmesi, Ulaştırma Bakanlığı ve o tarihteki ünvanıyla Telekomünikasyon Kurumu'nun izin ve onayı alınarak imzalanmıştır. Bu nedenle anılan sözleşme ve bu kapsamda yürütülmüş olan ticari faaliyetler hukuka uygun olup; aynı nedenle mahkeme kararı haksız, hukuka ve usule aykırıdır. Konu ile ilgili haklılığımıza olan inancımız ve kararın hukuka aykırı olduğu görüşünden yola çıkarak gerekçeli mahkeme kararının tebliği akabinde temyiz yoluna müracaat edeceğimizi kamuoyunun dikkatine sunarız." açıklamasında bulundu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun