Genel 13 OCAK 2010 / 18:12

Turkcell kamuyu cebinden çıkarıyor

Turkcell, 'Kamu Haber Paketi' ile kamu sektöründen haber ve duyuruları cep telefonlarına taşıyor.

Turkcell, 'Kamu Haber Paketi' ile kamu sektöründen haber ve duyuruları cep telefonlarına taşıyor.


Turkcell, kamuda çalışan ya da çalışmak isteyenlerin merak ettiği herşeyi 'Kamu Haber Paketi' ile anında cep telefonlarına gönderiyor. Turkcell'in, iş ortağı Done ve Anadolu Ajansı işbirliğiyle servise sunduğu "Kamu Haber Paketi" ile kamu sektöründen haber, duyuru ve iş ilanları günlük olarak kısa mesaj ile öğrenilebiliyor.

Faturalı hat sahibi ve Hazır Kart'lı tüm kamu çalışanlarının yararlanabildiği bu servise abone olmak için, "KAMU" ya da "ABONE KAMU" yazarak 7777'ye göndermek yeterli oluyor. Kamu Haber Paketi aboneleri, haftalık 0,6 TL/3 kontör ile ücretlendiriliyor.

Turkcell İçerik ve Operatör Servisleri Bölüm Başkanı Sertan Eratay, konuyla ilgili yaptığı açıklamada bireysel ve kurumsal müşteriler için mobil içeriğin her geçen gün daha da vazgeçilmez hale geldiğine dikkat çekti. Kamu Haber Paketi ile kamu çalışanlarının veya kamu sektörüyle ilgili gelişmelerden haberdar olmak isteyenlerin, kamu sektörüne ilişkin bilgi ihtiyaçlarını en hızlı ve kolay şekilde karşılamayı hedeflediklerini söyleyen Eratay, "Kamu çalışanları bu servisten alacakları SMS‘ler ile her an her yerde kamu ile ilgili bilgilere ulaşabilecek" dedi.