Genel 17 KASIM 2009 / 07:08

Turkcell Gönüllüleri'ne "Onur Ödülü"

Ürettikleri projeler ile yardıma ihtiyacı olanlara destek veren Turkcell Gönüllüleri, "Hayat Ormanı" projeleriyle PR News Nonprofit PR Awards'da Onur Ödülü'nü kazandı.

Ürettikleri projeler ile yardıma ihtiyacı olanlara destek veren Turkcell Gönüllüleri, "Hayat Ormanı" projeleriyle PR News Nonprofit PR Awards'da Onur Ödülü'nü kazandı.


Turkcell çalışanlarının oluşturduğu Turkcell Gönüllüleri, "Hayat Ormanı Derneği"ndeki gönüllü çalışmalarıyla PR News Nonprofit PR Awards'da (Kâr amacı gütmeyen PR Ödülleri) İç İletişim kategorisinde "Onur" ödülünü kazandı.

Washington Press Hall'da düzenlenen törenle Turkcell Gönüllüleri adına ödülü alan Turkcell İç İletişim Bölüm Başkanı Yusuf Özer, "7 sene önce başladığımız yolculukta binlerce çocuğun gülümsemesi için bir şeyler yapalım demiştik. Geldiğimiz yer bizi o kadar heyecanlandırıyor ki... Bize "Ne yapıyorsunuz ?" diye sorulduğunda şu yanıtı veriyoruz: "Turkcell çalışanlarının farklı hayatlarla tanışmalarını sağlarız. Bu hayatlara değer katarız. Farklı sosyal sorumluluk çalışmalarını sadece uzaktan izlemeyiz, ‘ben ne yapabilirim'i sorgularız. Elimizi taşın altına koyarız. Hep birlikte şeyleri değiştirebileceğimize, bir çocuğun bile ufkunu açmanın paha biçilmez değerine inanırız." Ödülü projelerimizin başarısının yanı sıra bu işe gönül veren 500'ü aşkın düzenli gönüllüye ulaştığımız için aldık. Bu ödülle heyecanımız, inancımız inanın 2 katına çıktı." şeklinde konuştu. Turkcell Gönüllüleri, 2007 yılında da International Public Relations Association'dan Dünya Altın Ödülü'ne layık bulunmuştu.

Turkcell çalışanlarının çeşitli sosyal faaliyetlere gönüllü destek vermesini sağlayan ve çalışanların yerel ağ üzerinden erişebildiği Hayat Ormanı'nda her ağaç bir projeyi, her yaprak ise o projedeki gereksinimleri temsil ediyor. Yardımda bulunmak için çalışanların istedikleri ağaçta bir yaprak seçip tıklamaları gerekiyor. Böylece başlangıçta sarı renkte olan ağaçlar, yaprakları tıklanıp projedeki gereksinimler karşılandıkça yemyeşil bir ormana dönüşüyor.

 

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun