Genel 27 EYLÜL 2010 / 06:04

Turkcell'den yeni bir servis; TıklaKonuş

Dünyada ilk kez hayata geçirilen bu uygulama ile Facebook üzerinden sesli görüşme yapılabiliyor.

Dünyada ilk kez hayata geçirilen bu uygulama ile Facebook üzerinden sesli görüşme yapılabiliyor.


Turkcell'in ifadesine göre, dünyada bir ilk olan TıklaKonuş servisi artık Facebook kullanıcılarının da hayatını kolaylaştırıyor. TıklaKonuş sayesinde Turkcell'liler Facebook'ta birbirlerinin numarasını görmeye ya da numara çevirmeye gerek kalmadan tek tıklamayla sesli arama yapabiliyor.

Numarayı görmeye ya da numara çevirmeye gerek kalmadan arama yapılabilmesi kullanıcıları tedirgin edebilir. Ancak yapılan açıklamada özellikle kullanıcıların kendi tercihi ve izni doğrultusunda Facebook üzerinden konuşuluyor. Başlatılan sesli görüşme, her iki kullanıcının da cep telefonu üzerinden gerçekleşiyor.

Facebook hesabı bulunanların TıklaKonuş kolaylığından yararlanabilmeleri için Turkcell'li olmak ve http://apps.facebook.com/turkcelltiklakonus adresindeki uygulamayı yükleyerek cep telefonu numarasını bir kez sisteme kayıt etmeleri gerekiyor. Facebook'ta Arama bölümüne TıklaKonuş yazarak da uygulamaya ulaşmak mümkün.

Uygulama sayesinde TıklaKonuş kullanan arkadaşlarının numarasını görmeye bile gerek kalmadan tek bir tıkla ulaşabilen Turkcell'liler isterlerse belirli kriterler doğrultusunda ya da rastgele yeni arkadaş da arayabiliyor.

Yerli yersiz aramaya maruz kalınmıyor

Turkcell'liler Ayarlar menüsünü kullanarak ne zaman aranmak istendiği, kimlerin kendisini arayabileceği gibi tercihlerini yapabiliyor, istemediği kişilerin kendisini aramasını engelleyebiliyor ya da TıklaKonuş özelliğini istediği zaman kapatıp açabiliyor.

Uygulama telefona yüklendikten sonra Facebook'taki Turkcell abonesi arkadaşlarınızın isimlerinin yanında bulunan TıklaKonuş ikonuna basarak süreç başlatılıyor. Önce kendi telefonunuz, daha sonra da aramayı istediğiniz kişinin telefonu çalıyor. Aranan kişi telefonuna cevap verdiğinde sesli görüşme gerçekleşiyor.

TıklaKonuş aramayı başlatan kişiye dakikası 1 liraya mal oluyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun