Genel 28 TEMMUZ 2009 / 11:28

Turkcell'de 3G'ye son hazırlıklar tamam

3G'nin hizmete girmesine sayılı zaman kala Turkcell de tarife ve servislerini ortaya koydu.

3G'nin hizmete girmesine sayılı zaman kala Turkcell de tarife ve servislerini ortaya koydu.


Turkcell, 28 Temmuz 2009'da genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında 3G döneminde sunacağı 30 yenilikçi ürün ve servisiyle bu hizmetlerin fiyatlarını açıkladı. Ali Poyrazoğlu ve ekibinin Turkcell 3G'ye özel hazırladığı skeçle sahneye gelen Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, "İleride bu güne dönüp baktığınızda Türkiye'nin tarihinde çok önemli bir olaya tanıklık ettiğinizi hatırlayacaksınız" dedi.


Ciliv konuşmasını şöyle sürdürdü: "3G'yi Türkiye'ye getirmek bizim en büyük hayalimizdi. Bugün bu hayali gerçekleştirdiğimiz için çok heyecanlıyız, bir o kadar da mutluyuz. Turkcell olarak buna önderlik etmekten büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. Hepimize hayırlı olsun". Türkiye 3G'ye geçişini keşke 2 önce yapsaydı diyen Süreyya Ciliv, 3G teknolojisinin ergenlik değil olgunluk döneminde olduğunu; sektörün ise hem teknolojik ekipman ve cihaz, hem de içerik olarak çok olgunlaştığı bir dönem yaşadığını belirtti. Ciliv, "81 il merkezinde 30 Temmuz'da hizmete açacağımız 3G teknolojisinde, nüfusun yaklaşık yüzde 60'ını şimdiden kapsadık. Bu oran aslında bizim ilk üç yılda erişmemiz gereken değerdi, biz buna 5 ayda eriştik" diye konuştu.


Ciliv ayrıca, Turkcell'in 3G uluslararası dolaşımdaki liderliğini de vurgulayarak, müşterilerine 100 ülke ve 177 operatörde de 3G hizmeti sunacaklarını söyledi.


Hem cebe hem dizüstüne tarifeTurkcell'in 3G için hazırladığı yeni ürün ve servisler hakkında da Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu bilgi verdi. Develioğlu, öncelikle ADSL hızında her an her yerden internete bağlanma fırsatı sunan Turkcell 3G modem VINN hakkında bilgi vererek veri paketi fiyatlarını açıkladı. Buna göre Turkcell, 4GB internet paketini aylık 39 TL'ya alan müşterilerine Turkcell 3G modem VINN'ı hediye ediyor. 4GB paket alan Turkcell'liler, tanışma fiyatı kapsamında ilk üç ay için sadece 19 TL ödeyecekler.


Turkcell, ayrıca 21 mbps hızla dünyanın en hızlı 3G modemi olan VINN'ı da ayrı bir seçenek olarak müşterilerine sunuyor. Turkcell, 3G Multimodem VINN ile de, sabit ücret ödemeden, evde, işyerinde, 3G kapsaması olan her yerde mobil internete birden fazla kişinin aynı anda bağlantı sağlayacak.


İşitme engellilere ücretsiz görüntülü çağrı merkeziTurkcell Kurumsal Müşteriler Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Yener de, basın toplantısında Turkcell 3G'nin kurumlara özel fırsatlarıyla ilgili bilgi verdi. Turkcell müşterilerinin, Global Bilgi'nin Görüntülü Çağrı Merkezi'nden hizmet alacağını söyleyen Yener, işaret dili bilen müşteri temsilcileri sayesinde bu servisten işitme engelli müşterilerinin de yararlanacağını, üstelik ücretsiz hizmet alacaklarını vurguladı. Görüntülü Çağrı Merkezi çözümünü kurumsal müşterilerine de sunduklarını anlatan Yener, Akbank, Garanti Bankası ve İş Bankası'nın da kendi müşterilerine Turkcell'in çözümü ile bu hizmeti başlatacaklarını söyledi. Görüntülü Çağrı Merkezi hizmeti sunacak kurumların, müşterilerine görüntülü olarak daha kaliteli hizmet sunacaklarını, video desteği ile hızlı ve etkin çözüm üreteceklerini, daha kısa sürede ve verimli hizmet verilebileceklerini söyledi.


Turkcell, kurduğu demo alanında 3G ile sunduğu 30 yeni ürün ve servisini de tanıttı. Turkcell, bu tip demo alanlarını müşterilerinin bulundukları yerlere taşıyarak kullanıcılara anlatmaya devam edecek ve kendilerine en uygun 3G servislerini yakından tanıtacak.


Turkcell 3G Tarifeleri


Faturalı İnternet1 GB 29 TL, 24 ay taahhüt karşılığı VINN 3G Modem hediye, ilk 3 ay 19 TL4 GB 39 TL, 24 ay taahhüt karşılığı VINN 3G Modem hediye, ilk 3 ay 19 TL8 GB 69 TL 24, ay taahhüt karşılığı VINN 3G Modem hediyePaket aşım ücreti 5 Kuruş/MB


Faturasız İnternetHaftalık 1GB 19 TL Aylık 4GB 49 TL


Cepten İnternet100 MB 9,38 TL / 65 kontör, ilk 3 ay 3,94 TL / 30 Kontör Paket aşım ücreti 5 kuruş/MB

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun