Genel 15 ŞUBAT 2010 / 06:47

Turkcell arabağlantı fiyatları düştü

Arabağlantı fiyatlarındaki düşüşle birlikte kapsama, kalite ve ürün çeşitliliğinin önemi artacak.

Arabağlantı fiyatlarındaki düşüşle birlikte kapsama, kalite ve ürün çeşitliliğinin önemi artacak.


 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından 1 Nisan 2010 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere belirlenen arabağlantı ücret tarifelerine göre Turkcell için daha önce 0,0655 TL olan GSM şebekelerinde çağrı sonlandırma ücreti 0,0313 TL olarak belirlendi.

Kurul kararında belirtilen arabağlantı ücretlerindeki düşüş, sektör beklentisinin üzerinde gerçekleşti. Yapılan bu indirim sonrasında arabağlantı ücretleri mobil pazarda Avrupa Birliği ortalamalarının 7 kat altına inerken, sabitte AB ortalamasının üzerinde kalmaya devam etti. Karara göre, sabitte fiyatların düşmediği göz önüne alındığında, mobil iletişim sabite göre daha da çekici hale gelecek.

Kararla ilgili Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv "Kullanım oranlarının artacağına ve bunun sonucunda Turkcell'in bugüne kadar yaptığı altyapı yatırımları sayesinde kalite ve kapsama farklılığında yine açık ara lider olmaya devam edeceğine inanıyorum" dedi. Ciliv şöyle devam etti: "Finansal anlamda etkileri olabilecek bu kararın sektörde şartları değiştirdiği için fırsatlar barındıracağını düşünüyorum. Turkcell olarak değerlendirmeleri yapıp, en iyi teknoloji ve hizmeti, en uygun fiyatlarda müşterilerin tercihine sunmaya devam edeceğiz."

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun