Genel 22 MART 2012 / 17:33

Turkcell 2 milyon KOBİ’nin maliyetini nasıl azaltacak?

SuperBulut işletmelerin yükünü azaltıyor

SüperBulut adlı platformu ile işletmelere rekabet avantajı sağlamayı hedefleyen Turkcell, BT hizmetlerinde yüzde 80 tasarruf vaat ediyor. Turkcell, düzenlediği bir basın toplantısıyla SüperBulut adlı bulut hizmetini tanıttı. Şirketlerin BT harcamalarını azaltarak iş süreçlerini daha uygun maliyetlerle modernleştirmeyi hedefleyen Turkcell, özellikle KOBİ’lerin ve yeni girişimlerin gelişmesine destek olmayı hedefliyor. Yeni hizmetin tanıtım toplantısına, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv’in yanı sıra Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen ve HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar katıldı.

Toplantının ilk konuşmasını yapan Süreyya Ciliv, Turkcell SüperBulut’un, sayısı 2 milyonun üzerinde olan ve bugüne kadar özellikle maliyetler nedeniyle teknolojiye yatırım yapmamış olan işletmelere ulaşmasını hedeflediklerini söyledi. Ciliv, yeni hizmetin, bulut hizmetlerinin yalnızca birkaç dakikada satın alınmasını, kurulumunu ve kullanımını sağladığını, ayrıca şirketlere kullandıkları kadar ödeme avantajı sunduğunu dile getirdi. Ciliv, SuperBulut’un sadece küçük ve orta ölçekli şirketlere değil, büyük ölçekli şirketlere de sunmak istediklerini belirtti.

[caption id="attachment_47238" align="alignleft" width="300" caption="HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen"][/caption]

BT’nin yükü artık Turkcell’de

Kobilerin gerçek potansiyellerini ortaya çıkarabilmeleri adına geliştirilen “Turkcell SuperBulut”, ihtiyaca özel bulut bilişim hizmet paketleri, kurumsal firmaların ve işletmelerin operasyonel maliyetlerini azalttığı gibi iş geliştirme süreçlerini de hızlandırıyor. Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin üzerinden; donanım ve yazılım satın alma, lisans güncelleme, sistem işletimi yüklerini alan hizmet, bu teknolojileri kullanacak personeli de sağlamış oluyor. Bu sayede Turkcell SüperBulut, altyapıda yüzde 73, yazılımda yüzde 82 ve genel toplamda yüzde 80 tasarruf sağlanmasına imkan tanıyor.

“Kullandığın kadar öde, güvenlik ve işletmeyi düşünme”

Konuyla ilgili konuşan HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar, sayısallaşmanın etkisinin her alanda yaşadığını söyledi. Şirketlerin ekonomik yönden ülkenin yükünü çekmesi gerektiğini belirtirken, daha üstün teknoloji kullanarak istenilen düzeye erişebileceklerine inandığını ifade etti. Özellikle KOBİ’lerin hedeflendiği bu proje için Urçar, “SüperBulut ile kurumsal müşterilerin kullandıkları kadar ödemelerini, güvenlik ve işletme ile ilgili kaygılarını düşünmemelerini istiyoruz” dedi. Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen ise son kullanıcı trendlerinin değişmesiyle beraber veri üretiminde ve akışında patlama yaşandığını hatırlatarak, KOBİ’lerin sayıca çok fazla olmasına rağmen ülke ekonomisine katkılarının sadece yüzde 23 olduğunu vurgulayan Özmen, bulutun KOBİ’lerin gelişmesinde büyük rol oynayacağına inandığı söyledi.Toplantıdaki sunumlar esnasında yapılan demolarda, internet tarayıcı üzerinden ulaşılan platform üzerinden bir işletmenin BT altyapısının nasıl kurulacağına ilişkin detaylı bilgiler de verildi. Tarayıcı üzerinden ulaşılan www.turkcellsuperbulut.com adresinde kurumsal giriş ekranı bulunuyor ve işletmeler buradan giriş yaparak istedikleri hizmeti satın alıyor ve hemen kullanmaya başlıyor.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun