Genel 14 NİSAN 2009 / 12:10

Turkcell’den yeni mobil internet paketi

Mobil internet kullanımı indirimleri tarifeye takılı kaldı

Mobil internet kullanımı indirimleri tarifeye takılı kaldı


Turkcell yeniden düzenlemesini yaptığı mobil internet tarife ve paketlerini bugün tanıttı. Yeni düzenlemeye göre Turkcell standart mobil internet tarifesini kullanan faturalı aboneler ayda tüm vergiler dahil 9.38 TL'ye 100 MB mobil internet kullanabilecek. Faturasız hatlar ise 65 kontürlük aylık paketlerle 100 MB veya haftalık 20 kontürlük paketlerle 50 MB internet kullanabilecek. Sadece standart mobil internet tarifesini kullanan aboneler için 21 Nisan'dan itibaren geçerli olacak yeni pakette limit aşımı durumunda ise her MB için 13 kuruş alınacak. Mobil internet üzerindeki özel iletişim vergisinin yüzde 25'ten yüzde 5'e çekilmesinin uzun süredir bekledikleri bir gelişme olduğunu belirten Turkcell Pazarlamadam Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu, bu indirim sonrasında yeni paket düzenlemeleri ile ek indirim sunmaya çalıştıklarını belirtti. Develioğlu, yurtiçi standart mobil internet tarifesinde faturalı hatlar için 1 MB kullanım 7.47 TL'den tüm vergiler dahil 1.99 TL'ye düştüğünü faturasız hatlarda ise 2 kontür karşılığı kullanılan 30 KB yerine aynı kontür miktarına 35 KB'a yükseltildiğini ifade etti. Sadece standart mobil internet tarifesinde geçerli olması nedeniyle tüm abonelerin faydalanma durumunun olmadığı düzenleme ile ilgili Develioğlu'da aboneleri bu pakete geçmeleri konusunda kullanımlarına göre yönlendireceklerini de belirtti.

Mobil internet kullanıcı sayısı iki yılda yüzde 59 arttıToplantıda Develioğlu'nun gösterdiği araştırmalar da mobil internet kullanımı ile ilgili son durumu gözler önüne serdi. Yapılan açıklamaya göre 2007 sonunda 15,6 milyona ulaşan abone sayısı 2008'de 19,1 milyona çıkmış durumda. 2007'den bu yana mobil internet kullanımının yüzde 2.8 artış gösterdiğini ifade eden Develioğlu, cihaza göre kullanımlarda da akıllı telefonlara göre connect cardlarla 100 kat daha fazla mobil internet kullanımının sözkonusu olduğunu da belirtti


 


 


 


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun