Genel 19 EYLÜL 2008 / 06:39

Turkcell’den 3G Yetkilendirme Planı'na dair açıklama

AVEA’nın ardından Turkcell de Yetkilendirme Planı'na dair görüşlerini genel müdür seviyesinde yaptığı bir basın açıklamasıyla değerlendirdi. İşte Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv’in açıklaması:

AVEA’nın ardından Turkcell de Yetkilendirme Planı'na dair görüşlerini genel müdür seviyesinde yaptığı bir basın açıklamasıyla değerlendirdi. İşte Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv’in açıklaması:

“Ülkemizin geleceğe açılan kapısı olarak değerlendirdiğimiz ve bilgi toplumu olma yolunda ilerleyen Türkiye’nin dünyayla rekabeti açısından da çok önemli bulduğumuz 3. Nesil (3G) mobil iletişim için lisans ihalesinin yeniden yapılacak olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Ulaştırma Bakanlığı ve Telekomünikasyon Kurumu başta olmak üzere bu sürece emeği geçen herkese Turkcell ailesi olarak teşekkür ediyoruz.


 


3G teknolojisine geçişle birlikte mobil internette ulaşılacak yüksek hız, hem bireylerin hem de kurumların her yerde kablosuz internet kullanımının yaygınlaşmasını sağlayacak; ülkemizin sağlık, eğitim gibi alanlar başta olmak üzere önemli ihtiyaçlarını karşılayacak pek çok yenilikçi servisi beraberinde getirecek; yerel bilgi birikimi, teknoloji kullanımı ve nitelikli iş gücüne yapacağı katkıyla Türkiye’nin uluslararası alandaki rekabetini artıracak.


 


Bunların yanı sıra 3G teknolojisiyle ülkemizde internet penetrasyonunun hızla artacak olmasının, sayısal uçurumun gün geçtikçe kapanması, hızlı mobil internet erişimiyle sosyal, ekonomik ve bölgesel farklılıkların giderilmesi gibi ülkemizin gelişiminin devamı açısından çok olumlu etkileri olacaktır.


 


Müşterilerimize, hızlı mobil internetle birlikte, daha gelişmiş hizmet ve ürünleri daha hızlı, üstelik diledikleri yerde ve daha uygun fiyata kullanma olanağı getirecek çözümler üzerinde çalışmalarımıza devam ediyoruz.


 


Kısa bir süre içinde yapılacak 3G lisans ihalesinin takvimini beklerken, uluslararası rekabette Türkiye’yi öne çıkaracak bu teknolojiyi de Turkcell olarak bir an önce müşterilerimize sunmak için sabırsızlanıyoruz.


 


 


Saygılarımızla”

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun