Genel 11 EYLÜL 2013 / 09:42

Türkçe WinRAR 5.0 hazır

Dosya sıkıştırma programı WinRAR'ın 5.0 sürümünün Türkçe çevirisi tamamlandı.
Yaygın kullanılan dosya sıkıştırma programı Türkçe çevirisi tamamlandı. Dil seçeneklerinin yanısıra sürümün başka yenilikleri de bulunuyor.

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan 2000’li yıllardan itibaren kendine has .rar sıkıştırma özelliğini getiren WinRAR, 4.0 sürümüyle dosyaları yüzde 35 oranında sıkıştırabiliyordu. Dosyaların boyutunu küçülten WinRAR, sıkıştırma programları içinde popüler.

WinRAR Linux, FreeBSD and MAC OS X sistemlerinde de uygulanabiliyor. Programın WinRAR 64-bit kullanıcıları için oldukça hızlı bir senek. Windows Vista, 7,8, ve bazı çok çekirdekli sistemlerde programın sıkıştırma hızı artırıldığı biliniyor. Sıkıştırılmış sözlük üst limitinin 1 GB’a yükseltilmesiyse daha başarılı bir sıkıştırma oranı sağlıyor. Özellikle büyük dosyalarda kendini gösteren format, eski WinRAR sürümleri tarafından desteklenmiyor.Program .rar ve .zip uzantılarının yanı sıra, RAR 5.0 arşiv biçimi ile daha özel bir sıkıştırma programı seçeneğini sunuyor.

Türkçe de dahil olmak üzere 40 dil seçeneği eklendi. Şifre kurma ve sözlük boyutu ayarlarının yerleri değiştirilmesi gibi programın ara yüzünde yapılan birkaç ufak değişikliğin dışında tasarımda ciddi bir değişiklik yok. WinRAR'ın 40 günlük deneme sürümlerini indirmek mümkün.
ETİKETLER : WINRAR5.0