Genel 20 EYLÜL 2013 / 16:48

Türkçe NBA çok sevildi

Avea, NBA’in Resmi Ortağı olarak sponsorluğunu üstlendiği, dünya genelinde ABD dışında 14 ülkede düzenlenen NBA 3X Tour ile sokak basketbolu heyecanını Türkiye’ye taşıdı.

Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk, “NBA ile resmi iş ortaklığımızın bir yılı dolmak üzere. Bu süreçte işbirliğimizi basketbol sahasında bırakmayıp, mobil ortamdan, internete, sosyal medyadan, sokağa hayatın her alanına taşıdık.

Bu yıl ilk kez desteklediğimiz NBA 3X turnuvasını 3 şehrimizde düzenledik ve hem izleyici, hem katılımcı takım anlamında büyük ilgi gördü. NBA 3X macerasını, Türkiye’nin birçok farklı şehrine taşımayı planlıyoruz” dedi.
İzmir ve Ankara’da gerçekleştirilen turnuvanın bu haftasonu İstanbul’da düzenlenecek son etabına, 1.60 cm’lik boyuyla NBA tarihinin en kısa boylu efsanevi oyuncusu Muggsy Bogues da Avea’nın davetlisi olarak katılacak.
Geçtiğimiz yıl NBA ile imzaladığı 3 yıllık işbirliğianlaşmasıyla NBA’in Türkiye Resmi Ortağı olan ve bu kapsamda bir ilke imza atan Avea, yenilikçi ve yaratıcı çalışmalarını basketbol dünyasına da taşıyor. Avea, gerçekleştirdiği işbirliği ile basketbol dünyasının en köklü ve büyük etkinliklerinden

NBA 3X Tour’u Türkiye’de 3 ilde birden düzenlenmesini sağladı.
İzmir ve Ankara’da gerçekleştirilen turnuvanın 21-22 Eylül tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek son etabına,  İstanbul Caddebostan sahilinde 127 takımın katılımıyla gerçekleştirilecek turnuva öncesinde Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk’ün ev sahipliğinde, NBA Türkiye Kıdemli Direktörü Naci Cansun ve NBA’in en kısa boylu efsanevi yıldızı Muggsy Bogues’un katılımıyla bir tanıtım toplantısı yapıldı.

NBA web sitesi Türkiye’de 2.5 milyon tekil kullanıcıya ulaştı

NBA' in web sitesi basketbol severler için fırsatlarla dolu
Basın toplantısında NBA ile geçen yıl yaptıkları işbirliği anlaşması kapsamında hayata geçirilen çalışmaların kısa bir değerlendirmesini de yapan Dehşan Ertürk; NBA işbirliklerinin artırdığı bu ilgi doğrultusunda NBA’in web sitesinin Türkçe bir içerikle basketbol severlerin kullanımına sunulduğunu; bu çalışmanın Türkiye’yi NBA’in bölge ve ülkeye göre oluşturulmuş 12 özel internet sitesinden biri haline getirdiğini söyledi. Web sitesinin yayına geçmesiyle kısa sürede NBA Türkiye’nin takipçi sayısının 100 bini geçerek bölgesel bir rekora da imza attığını belirten Ertürk, Türkçe web sitesinin 1 yılda 2.5 milyon tekil kullanıya ulaştığını, bunun da işbirliğinin ilk yılı için beklediklerinin çok üzerinde bir sayı olduğunu belirtti.

Bir yılda 50binden fazla uygulama indirildi

Geçen 1 yıllık süreçte işbirliğini sadece dijital ortamda ve cep uygulamaları ile sınırlı bırakmadıklarının altını çizen Ertürk, “Düzenlediğimiz kampanyalarla Avealı basketbolseverlere, NBA coşkusunu yerinde yaşatmak üzere, play-off'lara, NBA All-Star maçlarına, Avrupa ve ABD'de oynanacak NBA maçlarına katılabilme şansı sunuyoruz. NBA işbirliklerini mobile taşıyarak, Türkiye’nin resmi ilk NBA uygulamasını da geliştirdiklerini belirten Ertürk; “Tamamı Türkçe olan güncel NBA içeriklerine artık akıllı telefonlarımızdan rahatça ulaşabiliyor ve NBA’in en heyecan verici videolarını seyredebiliyoruz. Avea NBA uygulamamız basketbol severlerden çok büyük ilgi görüyor. Uygulama bir yılı dolmadan 50 binden fazla indirildi” dedi.

Basketbol severler için fırsatlarla dolu

2013 yılında Houston’da gerçekleştirilen NBA All-Star’a Avrupa’dan katılan 2 ülkeden biri olduk. Şu an Twitter üzerinden devam eden yeni kampanyamızla www.aveaileyildizlaradokun.com mikro sitesinden yarışmamıza katılan talihlimiz 5 Ekim’de İstanbul’da gerçekleşecek NBA Global Games 2013’te VIP deneyimi ve NBA yıldızlarıyla tanışma imkanı yakalayacak” diyerek sözlerini sürdürdü.

Avea basketbol severleri destekliyor
Avea’nın desteğiyle NBA 3X Tour’un ilk kez İstanbul dışında İzmir ve Ankara’ya taşındığını belirten Ertürk, “Bu işbirliğimiz basketbolda sahip olduğumuz potansiyeli ortaya çıkardı. İzmir’den 90, Ankara’dan 84 takım ve binlerce izleyicinin yer aldığı NBA 3X Tour çok büyük bir ilgi gördü. Bu hafta sonu İstanbul’da gerçekleşecek son etap içinse her yaş grubundan tam 127 takım günler öncesinden başvurularını yaparak kayıtları doldurdu.Avea şut yarışmasını kazanan takımlar 5 Ekim’de bizimle maçı izleyecekler ve içlerinden bir tanesi de maç esnasında yapılan yarışmada 16 Ocak 2014’te Londra’da oynanacak olan Atlanta Hawks – Brooklyn Nets NBA sezon maçına gitme şansı yakalayacak. Yani hayallerini gerçeğe dönüştüren bir deneyim yaşayacaklar” dedi.

Genç yeteneklere fırsat tanımak istiyoruz

“FC Barcelona işbirliğimizle hayata geçirdiğimiz FCBEscola Camp Avea Projesi’yle şimdiye kadar 360 gencimiz ve 36 hocamızın uluslararası eğitimlere katılarak, kariyerlerinde yepyeni ufuklar açmalarına öncü olduk. Öğrenci ve hocalarımız, Barçalı yıldızları yetiştiren hocalardan eğitim olarak geleceğin Messi, Xavi ve Iniesta’sı olma şansını yakaladılar. Futbolda verdiğimiz fırsat eşitliğini, basketbolda da gençlerimize sunmak ve genç yeteneklerin hayallerini gerçeğe taşımalarına yardımcı olmak istiyoruz dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun