Genel 27 EYLÜL 2010 / 06:47

Türk Telekom stajyerlerini İŞKUR’dan seçecek

İŞKUR’a kayıtlı işsizler Türk Telekom’un staj programında deneyim kazanma fırsatı yakalayacak.

İŞKUR’a kayıtlı işsizler Türk Telekom’un staj programında deneyim kazanma fırsatı yakalayacak.


Türk Telekom ve İŞKUR (Türkiye İş Kurumu) istihdamın gelişmesi için ortak bir projeye imza atıyor. İŞKUR ile protokole imza atan Türk Telekom, müdürlüklerinin bulunduğu illerde yeni bir staj programını hayata geçiriyor.

Her ildeki müdürlükte çalışan personel sayısıyla orantılı işsizin altı ay süreyle stajyer olarak istihdam edilmesini hedefleyen programa katılacak adaylar, İŞKUR’a kayıtlı işsizler arasından; Türk Telekom ve İŞKUR temsilcileri tarafından seçilecek. Programa katılabilmek için belli bölümlerden mezuniyet şartı aranacak ve Türk Telekom, stajı tamamlayan katılımcılara Staj Katılım Belgesi verecek.

İşsizlik sorununa Türkiye çapında hayata geçirdikleri projelerle destek verdiklerini belirten Türk Telekom Genel Müdürü K. Gökhan Bozkurt şunları söyledi: “İstihdam, ülkemizin çözüm bekleyen önemli sorunları arasında yer alıyor. Staj programımız sayesinde işsizliğin ve sosyal etkilerinin azaltılmasına, işgücünün istihdam edilebilirliğinin artırılmasına önemli katkılarda bulunabileceğiz.”

İŞKUR Genel Müdürü Doç.Dr. Mustafa Kemal Biçerli ise işbirliğine ilişkin olarak şu bilgileri verdi: “İşsizlik sorunun çözümü yolunda her zaman kendimizi yenilemekte ve alternatif çözüm yollarını hayata geçirmekteyiz 2009 yılıyla birlikte uygulamaya konulan staj programımız da işsizlik sorunu ile baş etmede kullandığımız bu uygulamalardan biridir.”

Başvurular her ildeki İŞKUR İl Müdürlüğüne ve Türk Telekom İl Müdürlüklerine yapılabilecek. Türk Telekom’un staj programına lise ve dengi veya üstü eğitim seviyesindeki işsizler katılabilecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun