Genel 01 KASIM 2013 / 16:45

Türk Telekom kazalara karşı tedbirli

Türk TelekomGenel Müdürü Tahsin Yılmaz: "İstanbul Boğazı’nda olabilecek kazalara karşı  olarak tedbirliyiz."

İstanbul Boğazı'nda Maltalı tanker Miranda' nın demir attığında bir ağı koparması üzerine , fiber altyapılarının yedekli ve yeterli olduğunu hatırlattı. İstanbul Boğazı’ nda arızalanan Maltalı tanker Miranda’nın demir atıp bir ağı koparması ile birlikte gözler fiber kablolara çevrildi. Türk Telekom Genel Müdürü Tahsin Yılmaz konu ile açıklama yaptı. İstanbul Boğazı’nda 5’i denizaltında toplam 8 fiber çıkışları olduğunu, sözkonusu kazada bir kablonun kopması ve 2 kablonun hasar görmesine rağmen Türk Telekom altyapısının bu tip tehlikelere karşı hazırlıklı olduğunu, kazanın internet erişiminde sorun yaratmadığını söyledi.

Türk Telekom' un deniz altındaki hatlarının ikisi Marmaray' a paralel olarak Sarayburnu ve Salacak'ta, diğerleriyse Bebek-Vaniköy, Anadolu Hisarı –Rumeli Hisarı, Garipçe – Poyrazköy' de bulunuyor. Fatih Sultan Mehmet ve Boğaziçi Köprülerinde iki karasala hattın yanısıra TEAŞ hattıyla havai bir hat ile yedekli olan altyapı herhangi bir arızalanmaya karşı diğer fiberler tarafından yedekli olarak çalışıyor. Yılmaz, dünyada 24 bin km den fazla fiber hat donanımı sağladıklarını ve bu altyapı çalışmalarıyla başta Doğu Avrupa ülkeleri olmak üzere bir çok ülkede faaliyet gösterdiklerini hatırlatt
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun