Genel 24 ARALIK 2010 / 10:12

Türk Telekom internetin hızını 100 megabite çıkardı

Yeni açıklanan tarifelerde hızla birlikte adil kullanım kotaları da artıyor.

Yeni açıklanan tarifelerde hızla birlikte adil kullanım kotaları da artıyor.


Türk Telekom, Kartepe'de düzenlediği basın toplantısıyla genişbant erişiminde kullanıcıların hızına hız katacak yeni tarifelerini açıkladı. Türkiye'yi VDSL2 teknolojisiyle 50 Mbps ve 100 Mbps hızlara taşıyacak olan Türk Telekom, ADSL2+ teknolojisiyle de 16 Mbps'ye kadar hızda genişbant erişim sağlayacak. Tarifeler 1 Ocak tarihinden itibaren geçerli olacak.

İşte yeni tarifeler

Yüksek hızda yeni limitsiz paketler

VDSL2 100 Mbps'ye kadar (100 GB Adil kullanım noktaları) 149 TLVDSL2 50 Mbps'ye kadar (100 GB Adil kullanım noktaları) 109 TLVDSL2 32 Mbps'ye kadar (50 GB Adil kullanım noktaları) 79 TLADSL2+ 16 Mbps'ye kadar (50 GB Adil kullanım noktaları) 59 TL

Mevcut limitsiz paketler için yeni adil kullanım noktaları

ADSL 8 Mbps'ye kadar (Yeni 25 GB Adil kullanım noktaları) güncel fiyat devam edecekADSL 8 Mbps'ye kadar (Yeni 100 GB Adil kullanım noktaları) 89 TL

Yeni limitli paketler ve kotalarıADSL2+ 16 Mbps'ye kadar 5 GB 33 TLVDSL2 32 Mbps'ye kadar 10 GB 43 TLVDSL2 50 Mbps'ye kadar 15 GB 69 TLVDSL2 100 Mbps'ye kadar 20 GB 99 TL

Türkiye bölgede iletişim merkezi haline gelecek

Kartepe'de düzenlenen toplantıya Türk Telekom CEO'su K. Gökhan Bozkurt, Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan ve Türk Telekom Operasyon Başkanı Memet Atalay katıldı. Türk Telekom'un 2010 yılında art arda gerçekleştirdiği proje ve yatırımların Türkiye'nin bulunduğu bölgede yeni bir iletişim merkezi haline gelmesini sağladığını belirten Türk Telekom CEO'su Gökhan Bozkurt, 2010 yılında, adı daha sonra Türk Telekom tarafından Pantel olarak değiştirilen Invitel International'ın satın alınmasıyla Cidde, Amman, Şam ve İstanbul'u birbirine bağlayacak olan JADI Link projesinin hayata geçirilmesinin Türkiye'nin Doğu ile Batı arasında bir ses ve data köprüsü haline gelmesinde büyük önem taşıdığını belirtti. Son 5 yılda 8 milyar TL'den fazla konsolide yatırım gerçekleştirdiklerini söyleyen Gökhan Bozkurt, son iki yılda uluslararası alanda 50'den fazla ödül kazandıklarının altını çizdi.

2010 yılının üçüncü çeyreğinde 6.5 milyon civarında ADSL hat sayısına ulaşmalarının, öncü konumlarını perçinlediğini ifade eden Bozkurt, "Hızımıza hız katarak,Türkiye'ye, geleceğin internet hız ve kapasitelerini sunuyoruz. Bu alanda yeni bir dönemin kapılarını daha güçlü altyapımızla açmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.

Adil kullanım sonrası hız artacak

Yeni açıkladıkları paketlerin sunduğu avantajlara dikkat çeken Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan da şöyle konuştu: "Bir yandan hızımızı artırırken, diğer yandan internet kullanıcılarına bu yeni internet paketlerini daha yüksek hızlarda ve kotalarda sunuyoruz. Artık adil kullanım kotasına ulaşan kullanıcıların internet hızları 512 kbps yerine 1 Megabit olacak. Kullanıcılar önümüzdeki dönemde yeni kota ve hız seçenekleri eklediğimiz avantajlı internet paketlerimiz arasından kendilerine uygun olanı seçerek yararlanabilecekler."

5 yılda yurtdışı çıkış hızı 20 kat arttı

Toplantıda son olarak söz alan Türk Telekom Operasyon Başkanı Memet Atalay ise modern bir iletişim altyapısının kurulması, yeni nesil şebekelerin geliştirilmesi ve dijital uçurumun kapanmasına katkı ilkeleriyle çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Son dört yılda fiber optik kablo ağlarını yüzde 30 oranında büyüterek yaklaşık 128 bin km kablo uzunluğuna ulaştıklarını söyleyen Atalay, bunun dünyanın çevresinde 3 kez tur atmaya eşit olduğunu belirtti.

Son 5 yılda yurtdışı çıkış hızlarını 20 kat artırarak 30 Gbps'ten 590 Gbps'e çıkarttıklarını ve kırsal alandaki 10.270 santrali dijitale dönüştürdüklerini belirten Atalay, "Türkiye'nin en büyük, en güçlü IP altyapısı ile yüksek hızlı internet, IPTV, Web TV ve video hizmetlerini sunuyoruz. Sahip olduğumuz güçlü altyapımızı daha da güçlendirmeye devam edeceğiz. İnternet dünyasını yeni ürün ve hizmetlerle tanıştırmayı sürdüreceğiz" diye konuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun