Genel 17 EYLÜL 2010 / 15:11

Türk Telekom ile Invitel'in ilişkisi meşruiyet kazandı

Türk Telekom'un daha önceden duyurduğu satın almaya Rekabet Kurumu onay verdi.

Türk Telekom'un daha önceden duyurduğu satın almaya Rekabet Kurumu onay verdi.


İletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, Invitel International'ın tüm hisselerini 221 milyon avro karşılığında satın almak için anlaşmıştı. Konuyla ilgili, Rekabet Kurumu onay vererek anlaşmanın yürürlüğe girmesini sağladı.

Invitel International, Orta ve Güneydoğu Avrupa'da on altı ülkede faaliyet gösteriyor. Bu bölgede 27 bin kilometrelik optik fiber ağı bulunan Invitel, bağımsız veri ve kapasite servis sağlayıcıları arasında yer alıyor. Invitel'in 2009 sonu itibariyle gelirleri 121,1 milyon avro olarak görüldü.

Anlaşmaya küresel boyutta bakıldığında, Türkiye'nin Ortadoğu ve Avrupa arasındaki ses ile veri köprüsü haline gelmesi açısından önem taşıyor. Anlaşma, Türk Telekom'un Avrupa pazarına girmesi konusunda bir adım oluşturuyor.

Her yıl artan veri aktarım payları göz önüne alındığında bu anlaşmanın Türk Telekom önemini daha da artırıyor. Hemen aşağıda Invitel'in fiber optik ağ haritasını bulabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun