Genel 08 NİSAN 2009 / 11:36

Türk Telekom ile Haber-İş arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı

Türk Telekom ile Haber-İş Sendikası arasında 8. Dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Türk Telekom ile Haber-İş Sendikası arasında 8. Dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.


Sözleşme bugün Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany, Türk Telekom İnsan Kaynakları Başkanı Gökhan Bozkurt ve Haber-İş Sendikası Başkanı Ali Akcan'ın katıldığı tören ile imzalandı. Toplu iş sözleşmesi, 1 Mart 2009 ile 28 Şubat 2011 tarihleri arasında 2 yıl süreyle geçerli olacak.


Sözleşme kapsamında, sendika üyesi işçilerin ücretlerine, ilk altı aylık dönem için yüzde 3; ikinci altı aylık dönem için yüzde 3,5; üçüncü altı aylık dönem için yüzde 2,5 ve dördüncü altı aylık dönem için yüzde 2,5 oranlarında zam yapılması konusunda mutabakata varıldı. Bunun yanı sıra, üçüncü ve dördüncü altı aylık dönemlerdeki enflasyon oranlarının (TÜFE) yüzde 2,5'i aşması halinde, aşan kısımların yüzde 75'inin, bir sonraki dönemde işçi ücretlerine ilave edilmesine karar verildi.


Toplu İş Sözleşmesi ile ilgili bir değerlendirme yapan Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany şöyle dedi: "Bugün, Türk Telekom ailesinin tüm fertlerini birlikte ve aynı tarafta bu büyük şirketin yanında görmekten gurur duyuyorum. Değerli sendika üyelerine ve Haber İş Sendikası Başkanı Sayın Ali Akçan'a bu süreçteki yaklaşımları nedeni ile teşekkür ederim".


Türk Telekom İnsan Kaynakları Başkanı Gökhan Bozkurt ise görüşlerini şöyle ifade etti "Türk Telekom olarak yalnızca teknolojiye ve altyapıya değil, istihdama ve çalışanlarımıza da yatırım yapmaya devam ediyoruz. İmzalanan yeni toplu iş sözleşmemizle, tüm çalışanlarımızla birlikte Türk Telekom ailesi olarak Türkiye'ye, Türk halkına hizmet vermeye devam edeceğiz. Anlaşmayla sonuçlanan toplu iş sözleşmesinin ülkemiz, şirketimiz ve çalışanlarımız için hayırlı olmasını diliyoruz" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun